Бумбокс у Харкові: «Нехай вчені нам розказують про українську національну ідею. А рок-н-рольщики нехай напівголі стрибають перед дівчатами»

8:24  |  12.12.2019
Бумбокс

Андрій Хливнюк, Бумбокс. Фото: Віка Булка

2019 рік виявився гучним для Бумбокс: 15 років гурту, оновлення складу та подвійний альбом «Таємний код: Рубікон».

Реліз другої частини «Рубікон» анонсований на 13 грудня. Музикантам вдалося до цього часу зберігати у таємниці, які пісні увійдуть до його складу.

А ось «Таємний код» ми вже встигли розгадати, про це і поговоримо. Надодачу у статті є фото з концерту Бумбокс у Харкові. А також пряма мова лідера гурту Андрія Хливнюка з прес-брифінгу про новий альбом, колишніх учасників гурту, національну ідею та навіть про улюблені книги. 

Бумбокс

Бумбокс, Палац спорту, Харків. Фото тут і далі: Віка Булка

У вересні Бумбокс випустили першу частину альбому та всю осінь провели у великому турі Україною. Харків став 14 містом, де Андрій Хливнюк відчував «как пульсирует зал и слова наизусть орёт». В неопалюваному палаці спорту було тепло від декількох тисяч шанувальників. Також замерзнути не давав шансів не працюючий гардероб.

Що найбільше запам’яталось в турі: «Запам’ятались наші чудові дороги. Те, як швидко влада зробила їх ідеальними. Як епоха зубожіння, як і обіцяли, минула. І ми були дуже щасливі, що чудо наступило, як і обіцяли, і відразу всюди стало чисто, дуже класно, ніякою корупції. Просто фантастика. Зали більшають, крісла новіші, люди багатші. Це дуже запам’яталось. Якщо ви розумієте сарказм».

Про альбом: «Про те, який вийшов в тебе альбом, розумієш через 3-4 роки , коли вже емоції вщухли, коли вже не думаєш про майстерність виконання і можеш в оберемку цих декількох платівок, і своїх, і тих, що виходили в той самий час, на тій же території, в тих же студіях записувались, порівняти. А зараз розуміти крутий це альбом чи ні… Зустрічають і співають на пам’ять — здається, що це круто. А іноді зіграєш не ту ноту, лажанеш і думаєш, господи, як це все насправді банально. Цього пояснити неможливо. Давайте скажу, що альбом крутий. Скажеш, що альбом крутий, хтось почує і воно по селу піде, піде».

Про рубікон, який має перетнути українське суспільство: «Особистий рубікон кожної людини, кожного під’їзду, містечка, міста – у відповідальності за самих себе».

Бумбокс, Андрей Хлывнюк

Брифінг відвідав головний редактор Mykharkov.info, письменник Андрій Войніцький. Він презентував Андрію Хливнюку свій роман «Новини». Звісно, що розмовляли о літературі.

Про п’ятірку письменників всіх часів і народів, які являються моральними авторитетами: «Ремарк, Хем (Ернест Гемінґвей), Довлатов. Я більше люблю перечитувати книжки, ніж читати щось нове. З української літератури безумовно класика, хоч там страждань було багато, занадто. А зараз мені пощастило знати кількох сучасних авторів, і того ж Жадана, і Фоз (Олександр Сидоренко, відомий як Фоззі), це ваші земляки, і Артем Чех. А зараз знову період «Бойні номер 5» Курта Воннеґута, вона чомусь повертається час від часу».

Читайте також: Письменник Сергій Жадан: «Дуже важливо до останнього наполягати, що я не музикант»

Про українську національну ідею: «Питання про українську національну ідею озвучене вокалістом хіп-хоп команди на прес-конференції перед поп-альбомом, не дуже глибоким, це лірична платівка, виглядатиме так само цинічно і смішно, як цинічно і смішно виглядають думки наших керманичів ось уже багато років. І я би не хотів впасти обличчям в багнюку і займатися не своєю справою. Нехай вчені, діячі, мислителі нам розказують, які труди вони зробили і яка ідея може бути українською національною. А рок-н-рольщики нехай напівголі стрибають перед дівчатами, співають свої пісні та влаштовують вечірки».

Бумбокс

Валентин Матіюк, Андрій Хливнюк, Олександр Люлякін. Фото: Віка Булка

Про зміну складу Бумбокс:

В цьому році істотно змінився склад гурту. Замість Дениса Левченка вперше у Бумбокс з’явилася дівчина, бас-гітаристка Інна Невойт. Але на завершальних концертах тура у Харкові, Сумах та Полтаві замість неї грав все той же Денис Левченко. Це свідчить про те, що Андрій Хливнюк все ж таки не спалював мости, раз зумів домовитись з Денисом про тимчасову заміну нової учасниці.

Ігоря Мельника Андрій Хливнюк назвав дуже крутим саунд-інженером, але він також зараз не працює з гуртом. Більше за все прихильників Бумбокс збентежила новина про гітариста Андрія Самойло, співзасновника гурту з 15-річною історією на даний момент. Восени в ЗМІ з’явилася інформація про його творчу відпустку терміном на один рік.

Ми не могли не запитати у лідера гурту чи можливе повернення Андрія Самойло до складу Бумбокс: «Та ви знаєте, буває таке, що і гора з горою зійдуться. Може бути все, що захочеш. Війни не відбувається, ми не вороги. Рік ще не минув, давайте закінчимо рік і будем бачити.

Андрій Самойло приймав участь у запису всіх альбомів команди, був від самого початку створення Бумбокс. І в альбомі «Таємний Код: Рубікон» приймав безпосередню участь у записі пісень «Ангела», «Побачимось».

Якщо ви шукаєте когось, щоб зробити поганим, поганий – це я. Це було моє рішення про зміну складу».

Бумбокс

Про політику:

Андрій Хливнюк не тільки інколи співає пісні на актуальні теми, він суспільний діяч, багато зробив для визволення незаконно утримуваних Росією українських полонених, зокрема Олега Сенцова. Вже наприкінці концерту він не втримався і звернувся до харків’ян: «Мій знайомий раптом став президентом України, і ти тепер не знаєш, що з цим робити. Тому що ти хвилюєшься, чи зможе ця людина і ті хто навколо неї втриматися від … Ну, хай зможе, правда? Хай зможе. Я дуже і дуже скептично до цього ставлюся, і в кожного з нас, навіть на цій сцені, своя думка про це. Але якщо ми не зрозуміємо, що ми всі в одному човні, нам капець. Ми не можемо сратися, розумієте? Ми просто не можемо зараз цього собі дозволити. Тому що ми разом! Це дуже і дуже важливо для нас».

Нагадуємо, що харків’яни віддали 90% голосів на виборах саме за Володимира Зеленського, тому зал схвально загомонів. Звичайно, хай зможе…

Читайте також: Александр Фоззи Сидоренко, ТНМК: «Играть в футбол и писать книги — это просто прикол»

Про Скрябіна:
Перед піснею Скрябіна «Спи собі сама», котру Бумбокс не співав ще в інших містах в цьому турі, Андрій Хливнюк закликав: «Ходіть в театри на своїх улюблених акторів, ходіть на концерти, навіть коли вони не збирають, коли вони відкривають срані супермаркети, ходіть на них, поки вони живі. Тому що потім назначите їх легендами».

бумбокс

Новий альбом Бумбокс записували в Україні, Франці та США. За традицією він буде виданий також на касетах, а не тільки на СD та вінілі. До речі, вініл буде подвійний.

Вже зараз слухайте «Таємний код», він того вартий. Пісня, з якої починався кожний концерт в турі, «Твій на 100%», вже встигла стати справжнім хітом, який співає зал. Так само як «Тримай мене», записана разом з Олександром Чемеровим. Дуже здивуюсь, якщо вбивчим хітярою не стане згодом пісня «Побачимось».

Хтось до сіх пір ходить на Бумбокс, щоб послухати «Вахтёрам» і «Наодинці». Я прийшла за «Сталевими квітами», а знайшла «такого ангела, як я».

«Рубікон» Адрій Хливнюк перетнув з новим складом музикантів. Послухаємо разом вже в цю п’ятницю 13.

Текст Тетяна Леонова. Фото Віка Булка.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: