Слідчі Берестинського районного відділу поліції повідомили про підозру колишній керівниці Наталинського комунального підприємства житлово-комунального господарства у зловживанні службовим становищем. Збитки територіальній громаді внаслідок завищення вартості техніки складають понад 1 мільйон гривень.
У 2025 році чиновниця Харківського обласного центру зайнятості організувала незаконну видачу державних ваучерів для навчання водіїв категорії «С» у одній з автошкіл у Куп’янському районі. Попри те, що заклад не мав ліцензії та вантажних автомобілів для надання освітніх послуг, службовиця не припинила з ним співпрацю.
Йдеться про договір щодо капітального ремонту фасаду будівлі клініки ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського Національної академії медичних наук України».
У Харкові правоохоронці викрили генерального директора та головну бухгалтерку одного з провідних комунальних підприємств міста, через недбалість і зловживання яких підряднику перераховано понад 600 000 гривень авансу за тепловий пункт системи опалення, який так і не було встановлено.
Служба безпеки разом з Національною поліцією заблокували схему розкрадання понад 8 млн гривень під час будівництва захисних споруд для Зміївської теплоелектростанції на Харківщині. Двом посадовцям — начальнику дільниці і директору приватної компанії — повідомлено про підозру в заволодіння державними коштами.
Прокурор Харківської обласної прокуратури повідомив про підозру експосадовцю Управління поліції охорони. Він підозрюється у розтраті майже 2 млн грн державних коштів під час закупівлі пального для службового транспорту.
У Харкові правоохоронці повідомили про підозру 52-річній директорці автошколи у привласненні понад 2,1 мільйона гривень державних коштів. Жінка організувала схему незаконного отримання бюджетних ваучерів на період з жовтня 2025 року до січня 2026 року.
Правоохоронці викрили двох посадовців однієї з лікарень у Чугуївському районі, які організували оборудку з фіктивного працевлаштування чотирьох військовозобов’язаних чоловіків.
Правоохоронці викрили чиновника одного з Департаментів Харківської міської ради, причетного до земельної махінації.
Служба безпеки України та Офіс Генпрокурора викрили масштабну схему розкрадання на Харківщині. Керівник філії компанії «Ліси України» та очільник місцевого осередку політичної партії організували незаконну торгівлю цінною деревиною з державного лісгоспу, вимагаючи хабарі від підприємців. Усіх учасників схеми затримано.
Поліція Харківської області повідомила про підозру 51-річному директору приватного товариства, який заволодів понад 1,4 млн гривень під час розроблення проєктно-кошторисної документації для бомбосховища в комунальному закладі освіти. Чоловік використав раніше розроблену документацію для іншого об’єкта, але видав її як нову роботу.
Головні новини
Субота видалася неспокійною для Харківщини. Вранці російський дрон вдарив по Чугуєву, пошкодивши лікарню та багатоповерхівку. У Малинівці та на Куп’янщині зафіксовано жертви серед цивільних та правоохоронців. Увечері в центрі Харкова спалахнув відомий ресторан. Водночас у місті запрацювала унікальна для України медична технологія протезування.
Правоохоронці продовжують викривати зловживання у межах державної програми «єВідновлення» — від власників непошкодженого житла, які намагаються використати державну підтримку з корисливою метою, до посадовців, що ухвалюють рішення про виплати.
Правоохоронці Харкова викрили 56-річного арбітражного ліквідатора, який привласнив понад 812 тисяч гривень, отримані від продажу приміщення одного з найбільших банків України. За матеріалами справи йому висунута підозра у привласненні та розтраті майна через зловживання службовим становищем.
Правоохоронці викрили керівника підприємства, який протягом двох років незаконно отримував державні компенсації за нібито створені робочі місця для осіб з інвалідністю. Завданих державі збитків перевищує 2 мільйони гривень. Чоловіку повідомлено про підозру у привласненні бюджетних коштів.
Поліція Харківщини повідомила про підозру 40-річній директорці приватного підприємства у заволодінні бюджетними коштами. При закупівлі вугілля у квітні 2025 року компанія отримала переплату на суму понад 414 тисяч гривень, що спричинило збитки державі.
У грудні 2023 року Управління освіти, молоді та спорту однієї з міських рад Харківської області уклало з ТОВ два договори на розробку проєктно-кошторисної документації для будівництва захисних споруд (укриттів) у двох закладах освіти.
Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) уклало договір із комунальним підприємством Харківської міської ради на встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках міста. Директор ТОВ, користуючись службовим становищем, підписав документи про виконання робіт, хоча роботи взагалі не проводилися.
Обладнання закуповувалось за завищеними цінами у підконтрольного підприємства — посередника між замовником і виробником.
Правоохоронці задокументували злочинну діяльність керівництва одного з комунальних підприємств Харкова, що належить до об’єктів критичної інфраструктури. На момент вчинення злочину тодішній директор цього КП — депутат Харківської міської ради VIII скликання — спільно зі своїм заступником та начальником одного з відділів організували схему фіктивного працевлаштування військовозобов’язаних чоловіків.
Чоловікам повідомлено про підозру у скоєнні низки злочинів. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.
У Харкові директор та старша медсестра лікарні вносили до штату осіб, які насправді не виходили на роботу та не виконували жодних посадових обов’язків.
Усіх підозрюваних у справі про ймовірне розкрадання коштів на будівництві фортифікацій у Харківській області взяли під варту.
Фігурант свідомо завищив вартість фактично виконаних робіт з ремонту дорожнього покриття вулиць міста Валки.
В умовах воєнного стану зловмисник реалізував злочинну схему проведення ремонтних робіт асфальтобетонного покриття у Харкові. Однак роботи були виконані не в тому обсязі, що зазначено в документації.
Правоохоронці викрили угруповання до якого входили посадовці однієї з територіальних громад Харківщини та комерсанти. Вони заволоділи майже 20 млн гривень коштів, які призначалися для ремонту доріг.
У січні 2024 року чинний на той період заступник начальника Ізюмської МВА, який одночасно був членом Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією рф, розробив злочинний план заволодіння бюджетними коштами.
Зловживаючи службовим становищем, ФОП заволодів коштами державного бюджету, які були виділені на відновлення інфраструктури державного підприємства, що постраждало внаслідок збройної агресії рф.
Керівник Харківської обласної прокуратури повідомив про підозру голові однієї з селищних рад Лозівського району за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого у великих розмірах та в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України).
Зловживаючи своїм службовим становищем, директор одного з товариств незаконно привласнив гроші, які були виділені у 2022 році на проведення ремонтних робіт укриття в одній з будівель міста.