«Я жодного разу не брав хабара»: ректор ХНАУ имени Докучаева прокомментировал подозрение в получении взятки

8:38  |  20.05.2020
Полицейские задержали ректора харьковского ВУЗа за вымогательство и получение 300 000 гривен взятки

Александр Ульянченко. Фото: knau.kharkov.ua

Ректор Харьковского национального аграрного университета имени В. Докучаева Александр Ульянченко подозреваемый в получении взятки в 300 000 гривен утверждает, что предприниматель с которого, по версии полиции, он требовали взятку, безосновательно использовал электроэнергию и водоснабжение университета. Об этом Ульянченко написал на своей странице в Facebook.

«За даними численних ЗМІ, дві квитанції, які під час обшуку були вилучені з мого особистого кабінету, свідчили про переведення на рахунок «підконтрольного» мені благодійного фонду значної суми коштів. Тут маю намір внести певні роз`яснення. По-перше, хочу наголосити, що мова йде про Благодійний фонд «Мій агроуніверситет», засновниками якого є сторонні особи, зокрема випускники університету, які при його створенні мали на меті зібрати кошти на відродження будиночків дослідного поля та будівництво навчально-презентаційного комплексу дослідного поля ХНАУ (більшість співробітників та студентів прекрасно знають їх катастрофічний стан на момент призначення мене ректором). Однак, за весь час свого існування фонд зібрав всього понад 50 тис. грн, 12 з яких витратив на благодійне фінансування культурно-масових заходів (що підтверджено документально). Тому я жодного відношення до управління фондом як окремою юридичною особою та контролю над ним як ректор – НЕ МАЮ і не можу мати згідно діючого законодавства», — пишет Ульянченко.

По его словам, предприниматель, который перевел эти средства в фонд, 2 последних года незаконно эксплуатировал с предпринимательской целью помещения студенческой столовой ХНАУ имени Докучаева, безосновательно используя электроэнергию и водоснабжение университета, о чем Ульянченко неоднократно ставил в известность компетентные органы и даже прибегал к кардинальным мерам (отключение от электросетей, что было осуществлено комиссией по соответствующим актам).

Ректор ХНАУ имени Докучаева пишет, что договоры аренды государственных университетов находятся в юрисдикции Фонда госимущества Украины, а не ректора.

«Саме тому, цей «підприємець», який не мав відповідного договору оренди з державою, перевів кошти на благодійний фонд, а не на університетський рахунок. Привід мого посту викликаний негативним відбитком цієї ситуації на репутації Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, який перебуває у епіцентрі негативу, спричиненого певним викривленням фактів журналістами», — написал ректор.

Шановні друзі, учні, колеги!Цим відвертим постом маю намір внести деяку ясність щодо ситуації, що сталася навколо мене…

Gepostet von Alexandr Ulyanchenko am Dienstag, 19. Mai 2020

Напомним, ранее MyKharkov.info сообщали, что ректор Харьковского национального аграрного университета имени В. Докучаева Александр Ульянченко и проректор этого вуза подозреваются в получении взятки в 300 000 гривен.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: