«Ви можете знищити площі, але ви не можете знищити свободу»: британський актор розповів, як окупанти б’ють по Харкову (відео)

17:42  |  29.08.2022
"Ви можете знищити площі, але ви не можете знищити свободу": британський актор розповів, як окупанти б’ють по Харкову

Наслідки ракетного удару по центру Харкова 28 серпня. Фото: t.me/synegubov

Британський актор Г’ю Бонневіль в рамках міжнародного проєкту «Листівки з України» розповів про архітектурні пам’ятки Харкова, які обстрілювали окупанти. Проєкт реалізує Український інститут. Відео опублікували в YouTube.

«Харків — друге за величиною місто в Україні. Майже кожна будівля в його історичному центрі є архітектурною пам’яткою», — говорить Бонневіль.

Він розповідає, що майдан Свободи — одна з найбільших площ світу, на якій розташовані пам’ятки конструктивізму.

«Історичний центр має велике символічне значення для харків’ян. З першого дня вторгнення Харків був однією з головних цілей російської армії. Не шкодуючи ані історичної спадщини, ані життя мирних жителів, російська армія щодня обстрілює місто. Адміністративні будівлі, університети, храми та бібліотеки були знищені. Десятки людей були поранені та вбиті. Вирви від бомб на площі Свободи та зруйновані будівлі по всьому історичному центру стали страшним нагадуванням про ціну свободи у ХХІ столітті», — розповідає актор.

«Ви можете знищити площі, але ви не можете знищити свободу», — додає Бонневіль.

Український інститут повідомив, що у проєкті «Postcards from Ukraine» представлять ще сім відео, у яких семеро художників з України та інших європейських країн розповідатимуть історії зруйнованих історичних та культурних будівель.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: