В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти вимагають від підприємців перереєстрації усіх документів

18:16  |  09.06.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Станом на 9 червня Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Громадою керують російський цивільний очільник та військовий комендант. Прислужують їм місцеві колаборанти. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

На окупованих територіях вже тривалий час немає мобільного зв‘язку та інтернету. Банківська система не працює. Великою проблемою залишається відсутність готівкових грошей. Усі заощадження у готівці, які були у людей на початок повномасштабного вторгнення, вже давно вичерпалися. Розраховуватися у магазинах карткою неможливо через відсутність інтернет-з‘єднання.

«Щоб перевести гроші у готівку, треба їхати у Сватове чи Старобільськ, де цю послугу надають за 15-40% від загальної суми коштів. Але далеко не всі жителі громади можуть це зробити. Найважче у цій ситуації доводиться пенсіонерам та іншим маломобільним групам. Люди, яким держава нараховує пенсії й соцдопомогу, мають гроші на рахунках, але через рашистську окупацію не можуть ними скористатися і фактично залишаються без засобів до існування», — повідомили в селищній раді.

Натомість окупанти продовжують запроваджувати свої порядки.

«Вчора у Боровій відбулися збори підприємців громади. Окупаційна влада вимагає від них перереєстрації усіх документів на окупованій території. Такі вимоги вже висловлювались і раніше, але фантазії окупантів щодо адміністративно-територіальної приналежності нашої громади щоразу змінюються, через що незрозуміло, де ж саме має бути перереєстроване підприємство. Спочатку вони відносили нашу громаду до так званої лнр, потім тривалий час розповідали, що Борівщина належить до Куп‘янського району білгородської області рф і навіть почали видавати фіктивні свідоцтва про народження та інші «документи» з такою інформацією, а тепер повідомили, що Борова — це Ізюмський район Харківської області рф.
Та що б вони не вигадували, фактом є те, що Борівщина була, є і буде невід‘ємною частиною України», — повідомляють в селищній раді.

Бойові дії на території громади не ведуться, але з ізюмського напрямку постійно чутно звуки вибухів і обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами спостерігається присутність окупаційних військ та ворожої техніки. Постійно відбуваються ротації.

Працівники електромереж Борівщини вже частково відновили електропостачання у Пісках-Радьківських. Ремонтні роботи там ще продовжуються, але наближаються до завершення. Загалом практично у всіх населених пунктах громади є газ, вода й електрика.

8 червня на окуповану територію вдалося передати гуманітарний вантаж для Борівської центральної лікарні та жителів громади. Було передано інсулін та інші ліки. Це був перший вдалий досвід передачі гуманітарної допомоги з вільної території України на окуповану Борівщину.

«Процес підготовки був дуже довготривалим, у ньому взяло участь багато відчайдушних і по-справжньому героїчних людей, кілька разів плани зривалися, але цього разу все вдалося і люди отримали життєво важливі медикаменти. Дуже сподіваємося, що буде наступна можливість передати не лише ліки, а й харчі, памперси тощо. Проблема в безпеці перевезення, відсутності зв’язку та наявності транспорту з окупованого боку», — повідомляють в Борівській селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: