Попри зруйновану інфраструктуру більшість професійних спортсменів Харківщини продовжують тренування

12:12  |  19.07.2022
Попри зруйновану інфраструктуру більшість професійних спортсменів Харківщини продовжують тренування

Фото: kharkivoda.gov.ua

Професійні спортсмени – фанати своєї справи, намагаються не тільки продовжувати тренування в умовах війни, але й брати участь у змаганнях, відстоюючи честь країни та області. Про це в інтерв’ю «Українське радіо Харків» розповів начальник Управління у справах молоді та спорту Харківської ОВА Костянтин Ананченко.

Якщо ситуація дозволяє, спортсмени тренуються в Харкові. Наприклад Дамід Караченко, харківський сумоїст, який на XI Всесвітніх іграх-2022 у США здобув срібну медаль у легкій вазі, тренувався в рідному місті.

Інші спортсмени для тренувань використовують бази західних країн. Так збірна команда України з синхронного плавання, яка феєрично виступила на чемпіонаті світу й посіла 2 місце, поступившись китаянкам, проходила підготовку в Італії. Збірна команда з боксу тренувалася в Німеччині, команда України з велосипедного спорту – в Естонії.

Простягнули руку допомоги й колеги з інших областей України. Команди стрільби з лука та кулькової стрільби тренуються у Львові та Чернівцях. Учасники неолімпійського виду спорту — акробатичного рок-н-ролу — теж мали змогу займатися в Чернівцях.

«Основне завдання – забезпечити тренерів заробітною платою та оплачувати комунальні послуги. Міністерство дозволило проводити регулярні чемпіонати, тому  мусимо надати можливості нашим спортсменам гідно відстоювати честь Харківської  області», — сказав Костянтин Ананченко.

Він також розповів, що з найбільш значимих спортивних об’єктів Харківської області від ворожих обстрілів постраждали 14. Зокрема, це Харківський фаховий коледж спортивного профілю, Харківський фаховий коледж спорту, Школа вищої спортивної майстерності, а також стадіони «Динамо», «Сонячний», «Восток» і стадіон Харківського університету внутрішніх справ. Крім того ворожих обстрілів зазнали: Харківський республіканський ліцей-інтернат спортивного профілю, Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «ХТЗ», навчально-тренувальна база ФК «Металіст», льодовий комплекс «Салтівський лід».

Не пошкодували окупанти й «Олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена», в якому займались наші чемпіони з плавання Максим Крипак та Яна Клочкова. Майже повністю знищений ракетою спортивний комплекс НТУ «ХПІ» в якому також проходило чимало спортивних змагань.

Значних руйнувань зазнав Спортивний клуб «Уніфехт» ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Там теж займалися чемпіони світу — фехтувальники на шпагах Максим Хворост, Роман Свічкар.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: