На окупованих територіях Харківщини гауляйтери хочуть знищити усі книги зі шкільних бібліотек виданих починаючи з 1991 року

19:50  |  25.07.2022
На окупованих територіях Харківщини гауляйтери хочуть знищити усі книги зі шкільних бібліотек виданих починаючи з 1991 року

Станом на 25 липня Борівщина все ще залишається окупованою рф. За даними аеророзвідки, кількість російських окупаційних військ на території громади останнім часом значно зменшилася. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Після прицільного ураження вогнем місць зосередження окупантів, останні вивели основну частину вцілілої техніки у куп‘янському напрямку. Російські військові, які залишилися, проявляють більше агресії до місцевого населення і висловлюють невдоволення ситуацією.

Громадою керує «новопризначений» окупантами Сергій Агарков. Новий гауляйтер розповідає людям, що Борівщина назавжди стала частиною рф і нею тепер опікуватиметься краснодарський край.

Гауляйтер обіцяє, що за рахунок цього російського регіону у Борівській громаді будуватимуться дороги, ремонтуватимуться школи тощо.

«Натомість окупанти лише все руйнують та грабують і жодної копійки на відновлення зруйнованого ними ж ще не виділили. Навіть працівники, яких вони набрали в штат, вже три місяці працюють без зарплат за продуктовий пайок», — повідомляють в селищній раді.

Російські програми та підручники у школи Борівщини також обіцяють завезти з краснодарського краю. Тим часом на окупованих територіях триває боротьба з українськими підручниками та літературою.

Відомо, що шкільні бібліотеки сусіднього Куп’янського району вже отримали розпорядження від окупаційної влади скласти реєстр усіх наявних у них книг, виданих починаючи з 1991 року, та утилізувати їх. Знищенню підлягають навіть казки та дитячі ілюстровані книжки, де майже немає тексту.

«Окрім загарбання українських земель окупанти також прагнуть повністю окупувати мізки людей. На Борівщині майже від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну немає мобільного зв‘язку та інтернету. На території так званих «лнр» та «днр» вже заблоковані Viber та Google. Такі обмеження інформаційного простору позбавляють людей можливості отримувати інформацію з різних джерел, аналізувати її та робити об’єктивні висновки, мати власну думку і громадянську позицію. Натомість це дозволяє окупантам контролювати інформаційний простір і, як наслідок, маніпулювати свідомістю громадян», — повідомили в селищній раді.

Повідомляється, що 25 липня відбулася чергова евакуація жителів Борівщини, Ізюмщини, Куп‘янщини, Шевченківщини та інших громад через смт Печеніги. Вона пройшла з деякими ускладненнями й ледь не була зірвана. На щастя, таки вдалося евакуювати близько тисячі мирних жителів. Є висока ймовірність, що цей шлях вже до наступного понеділка буде закритий.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: