На Харківщині через вторгнення РФ пошкоджені та зруйновані понад 120 пам’яток

13:42  |  28.05.2022

У Харківській області внаслідок повномасштабного вторгнення Росії пошкоджені понад 120 пам’яток історії, монументального мистецтва, археології та архітектури. Також пошкоджень зазнали 14 культових споруд. Про це в ефірі «Українського радіо Харків» розповів заступник директора департаменту культури й туризму Харківської обласної військової адміністрації Олександр Костін.

«Станом на сьогодні, загальна кількість пам’яток, які зазнали ушкоджень, становить більше 120. Це і пам’ятки історії, монументального мистецтва, дві пам’ятки археології, значна з них [пошкоджених] кількість — це пам’ятки архітектури», — розповів Костін.

Ступінь руйнувань різна. «Наприклад, Художній музей, там більшість пошкоджень — це вікна, є пошкодження внутрішніх приміщень. Якщо навести приклад Сковородинівки, то там пошкодження колосальні», — сказав Костін.

За його словами, також уражені 14 культових споруд, більшість з яких у Харкові. Крім того, пошкоджені близько 53-х закладів культури: бібліотеки, клуби, школи естетичного виховання.

Точна сума збитків встановлюється, однак це «десятки-десятки мільйонів», сказав Костін.

При цьому, повідомив він, чотири музеї розташовані на територіях, які зараз тимчасово окупувала армія РФ. З деякими з них зв’язок відсутній.

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що Міністерство культури та інформаційної політики разом з Харківською обласною державною адміністрацією відкрили фонд для збору коштів на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, який обстріляли окупанти.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: