На відновлення Музею Сковороди на Харківщині відкрили фонд для збору коштів – Ткаченко

10:50  |  27.05.2022
Здания музея Григория Сковороды и Харьковской ОГА будут восстановлены после глубоких экспертных исследований их состояния - Синегубов

Фото: kharkivoda.gov.ua

Міністерство культури та інформаційної політики разом з Харківською обласною державною адміністрацією відкрили фонд для збору коштів на відновлення Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, який обстріляли окупанти. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Facebook.

«Ми разом з головою Харківської обласної державної адміністрації Олегом Синєгубовим оголошуємо про відкриття фонду для збору коштів на відновлення Музею Сковороди. Ми будемо збирати кошти не тільки від держави, а й від благодійників, міжнародних донорів. Наразі вже маємо попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення музею», — написав Ткаченко.

На думку міністра, це єдиний варіант відремонтувати його швидко, не затягуючи. Адже час в цьому випадку може лише погіршити зруйноване, в тому числі через погодні умови.

«Держава контролюватиме збір коштів, і він буде публічним, тож кожен зможе спостерігати що і куди йде. Вже було проведено інспекцію та був визначений перелік робіт, потрібних для відновлення музею», — додав міністр культури та інформполітики.

Тккаченко зазначив, що росіяни цілять в нашу культуру, але вони її ніколи не знищать.

«Постать Сковороди посідає вагоме місце в нашій літературі, філософії, історії. Сьогодні ми показали і собі і всьому світу, що згуртувавшись ми здатні зробити неможливе. Вірю, що ми зможемо зберегти внесок філософа не тільки в нашій памʼяті та на сторінках книжок, а й фізично», — додав Ткаченко.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: