Бюджет Харкова на 2023 рік: закупівля тролейбусів та автобусів, початок створення місцевої системи оповіщення та продовження будівництва Олексіївської лінії метро

13:02  |  18.11.2022

17 листопада на позачерговій сесії Харківської міськради, депутати проголосували за проєкт бюджету міста на 2023 рік. Харківській антикорупційний центр проаналізували цікаві рядки витрат в цьому бюджеті.

Так, в наступному році 56,4 млн грн планують направити на закупівлю тролейбусів з автономним ходом, ще 46,9 млн. грн. – витратять на придбання автобусів. На закупівлю звичайних тролейбусів піде 53,7 млн грн.

В наступному році 11,5 млн грн витратять на будівництво місцевої автоматизованої системи централізованого сповіщення, загальна вартість якої 67,9 млн. грн. і яку планують завершити будувати у 2024 році.

Вже звично, що майже 20 млн грн, а саме 19,4 млн грн направлять на фінансування “Харьковских известий”.

На експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду міста заплановано 1,11 млрд грн (в тому числі на здійснення поточного ремонту житлового фонду, у тому числі гуртожитків – 511,8 млн грн та придбання матеріалів для відновлення пошкоджених житлових будинків після обстрілів та бомбардування – 235,2 млн грн), на збір та вивіз сміття – 200 млн грн.

На благоустрій Харкова у 2023 році піде 729,5 млн грн.

Для того, щоб функціонувало і забезпечувало свою діяльність КП “Харківські теплові мережі” запланували виділити 1,48 млрд грн (з них 900 млн грн на придбання матеріалів для ремонту котелень, теплових пунктів, тепломагістралей, насосних станцій, які були пошкодженні внаслідок російських обстрілів та ще 580 млн грн на оплату праці робітникам КП «Харківські теплові мережі»), для “Харківводоканал” (кошти теж підуть на оплату праці робітникам підприємства) – 500 млн грн.

На утримання доріг виділили 723,1 млн. грн. На підтримку діяльності харківського зоопарку запланували 60 млн грн. На утримання та розвиток наземного електротранспорту – 715,3 млн грн, на утримання та розвиток харківського метрополітену – 350,2 млн грн.

1,52 млрд грн перераховано на будівництво продовження Олексіївської лінії метро з державного бюджету до бюджету міста в рамках субвенції, як кредитні кошти ЄБРР та ЄІБ.

480,2 млн грн також Харківська міськрада виділила на погашення кредитів, які комунальні підприємства мають перед міжнародними фінансовими організаціями
(Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк).

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що Харківська міська рада 17 листопада схвалила проєкт бюджету Харківської міської територіальної громади на 2023 рік.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: