Зруйновані будинки, убивства цивільних, холод, голод і виснажлива комендантська година: спогади місцевих про «руський мир» в Ізюмі (відео)

13:37  |  15.09.2022
Зруйновані будинки, убивства цивільних, холод, голод і виснажлива комендантська година: спогади місцевих про «руський мир» в Ізюмі

Фото: hk.npu.gov.ua

Місто, яке з березня перебувало під владою російських військових, майже повністю знищене. Житлові будинки, лікарні, школи, дитячі садочки – окупанти не щадили нічого. Залишились самі руїни. Про це повідомили в пресслужбі ГУ НП в Харківській області.

Місто починає жити вільним життям. За київським часом.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що люди  гинули не тільки від катувань та поранень, які отримували під час обстрілів, а й від холоду і нестачі ліків та їжі.

«Ми розпочинаємо слідство щодо того, скільки людей було вбито під час штурму росіянами Ізюму, скільки людей загинуло від негараздів, голоду, від поранень, які нанесли окупанти. Росіяни знаходяться за 15-20 кілометрів від цього міста, але вони сюди більше не повернуться», — наголосив радник міністра внутрішніх справ.

Розповідаючи про місяці, проведені в окупації, місцеві мешканці не стримують сліз, бо пережили справжнє жахіття. «Руський мир» знищив не тільки їх будинки та майно, він зруйнував їм життя. Майже кожна родина втратила близьких та рідних. Окупанти безжально ставилися до місцевих: тижнями забороняли виходити на вулицю, катували, принижували.

Під час одного з обстрілів загинув батько Олександра Шевченка. Чоловік чотири дні не міг поховати близьку людину, бо біля будинку стояли військові.

Весь цей час тіло померлого лежало на вулиці, а в будинку тремтіла від страху його літня матір. Як тільки солдати відійшли, батька вдалось поховати. Того дня загинули шестеро місцевих.

Жителі міста кожного дня чекали на українську армію та не переставали вірити в них.

Місцева мешканка Любов Шамрай, яка у 2014 році очолювала Ізюмську райдержадміністрацію, була  депутаткою Ізюмської райради, згадує, як військові «другої армії світу» крали килими й все, що вважали цінним.

«У день визволення міста російські солдати покидали свій одяг, міномети, боєприпаси, переодягнулися в наш одяг і повтікали. Навіть не сказали, що вони відходять», — вже з посмішкою згадує Любов Шамрай.

Тепер щодня жінка пече пиріжки та готує вареники для військовослужбовців ЗСУ.

Попереду на правоохоронців чекає багато роботи з встановлення та документування воєнних злочинів, обстеження територій на наявність вибухонебезпечних предметів, розмінування місць активних бойових дій та дислокації російських військових.

Поліцейські проводять стабілізаційні заходи для відновлення правопорядку на деокупованих територіях.

Громадяни можуть повідомляти про злочини до Ізюмського РУП за адресою: Ізюмський район, Донецьке ОТГ, смт Донець, вул. Весняна, 44. Телефон чергової частини: (095) 135-56-62, (095) 156-70-87, (099) 030-00-23, (066) 460-57-86 або на електронну адресу kh_ro81@police.gov.ua.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: