Російський рядовий Нікіта Бєрьозкін, підрозділ якого стояв у селі Циркуни на Харківщині, потрапив до полону 6 травня. Підрозділ рф зайшов до Циркунів 6 березня з території Бєлгородської області, розповів полонений блогеру Володимиру Золкіну, — повідомляє «Суспільне».
«Ремонтував машини та після закінчення ремонту дали команду перевозити техніку на територію України», — каже рядовий.
Окупанти зайняли школу у селі, облаштували командний пункт. За словами Берьозкіна, воювати пішов за наказом, боявся тюрми: «Невиконання наказу — це стаття і тюрма. Тюрми я дуже сильно боявся. Смерті не менше, правда. Але не бачив виходу з цієї ситуації».
Окупант каже, що місцевих жителів не бачив і припустив, що їх «добровільно вивезли» до рф (на момент звільнення села Циркуни у населеному пункті залишалися жителі, яких російська армія не випускала у бік Харкова — ред.)
«Була задача спостерігати за напрямком постів, щоб ворожі сили не зайшли на територію села», — сказав Берьозкін.
«Ворожими силами» рядовий називає «нацистів, які ходять в чорній формі з зеленими пов’язками». При цьому окупант сказав, що таких не бачив і припускає, що їх не існує.
Полонений сказав, що стріляв з великокаліберного кулемету по посадці: «Командир хотів спалити посадку — листя, кущі — щоб збільшити видимість».
8 березня з роти Бєрьозкіна та підрозділів, які стояли поруч, загинули дев’ять військових, сказав полонений.
«Зараз я розумію, що відбувається в принципі. На той момент в мене ще якась надія була, що тут спокійно… Як нам пояснювали, походимо три місяці на пости, буде ротація, ми поїдемо назад. Як виявилося, ні. Краще б в тюрмі сів в росію, аніж сюди поїхав би», — говорить Бєрьозкін.
«Мені соромно, бо приїхав в чужу країну, в якій по факту ніякого нацизму немає», — каже Бєрьозкін.
Батько рядового у телефонній розмові повідомив, що не підтримував рішення сина про службу в армії.