З окупованої Борівщини на Харківщині надходять повідомлення про катування, зґвалтування та зникнення людей

21:28  |  15.07.2022
На территории Боровской ОТГ оккупанты обустроили полигон для обучения своих новобранцев

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 15 липня Борівська селищна територіальна громада вже три місяці як повністю окупована рф. За даними аеророзвідки, зараз російські війська дислокуються у населених пунктах громади та поблизу них. Також великі військові колони проходять через громаду транзитом. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Останнім часом місця скупчення ворожої техніки та живої сили противника все частіше потрапляють під ураження вогнем. У зв’язку з цим окупанти разом з технікою почали переміщатися ближче до будинків, щоб забезпечити собі таким чином «живий щит» з місцевого населення.

«З місцевими жителями окупанти поводяться по-різному. Одні активно вимінюють машинне масло та дизельне пальне на м‘ясо, молоко, яйця, самогон тощо. Інші займаються мародерством та пограбуваннями. Також, на жаль, з окупованих територій надходять повідомлення про зникнення людей, катування та зґвалтування мирних мешканців», — повідомили в селищній раді.

Місцеві колаборанти, які перейшли на бік ворога, розселяють окупантів у будинки своїх односельчан, надають конфіденційну інформацію про земляків, допомагають грабувати помешкання, привласнюють чужий бізнес, сприяють укріпленню окупаційної влади на території громади.

Ці зрадники ретранслюють російські наративи про те, що росія, буцімто, тут назавжди і все буде краще, ніж було.

«Натомість, соціально-економічна ситуація в громаді залишається тяжкою: люди залишаються без пенсій та зарплат, ціни на продукти харчування, засоби гігієни та ліки постійно підвищуються, немає мобільного зв‘язку та інтернету, у деяких населених пунктах відсутнє газопостачання, постійний контроль на блокпостах та присутність російських військових пригнічують та підсилюють відчуття небезпеки», — йдеться в повідомленні Борівської селищної ради.

В колишньому приміщенні терапевтичного та дитячого відділень Борівської центральної лікарні загарбники облаштовують військовий госпіталь. Лікуватимуть поранених окупантів російські лікарі. Делегація медиків з рф вже приїжджала у Борову, оглядала будівлі та приміщення медзакладу, після чого почались підготовчі роботи.

Через надання гуманітарки й видачу пенсіонерам по 10 тисяч рублів, а також на блок-постах окупанти продовжують збір персональних даних громадян.

«Тим часом росЗМІ розповідають про указ путіна щодо спрощеноі процедури отримання російських паспортів громадянами України на окупованих територіях. Досвід Криму та псевдо республік показує, що така російська паспортизація може відбуватися на захоплених росією територіях примусово, коли окупанти мають персональні дані особи і без її згоди виписують на її ім‘я російський паспорт. Саме така історія трапилася з відомими кримчанами — в‘язнями кремля Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком. Річ у тім, що згідно зі статтею 61 конституції рф, громадянин росії не може бути висланий за межі рф чи виданий іншій державі, тож наявність російського громадянства в Сенцова і Кольченка прямо впливала на перебіг судової справи. Крім того, у разі ув’язнення російською владою людини з російським паспортом, українські консули не можуть відвідувати цих українських громадян в місцях їхнього утримання та надавати допомогу. Історія свідчить, що кремль примусово роздавав паспорти на окупованих територіях майже в кожній своїй війні. З одного боку, так росія пришвидшувала правове регулювання на захоплених територіях. З іншого — коли війна заходила на новий виток, росія нібито йшла захищати «свій» народ, виправдовуючи таким чином свої злочини. Таким чином, отримуючи російський паспорт, громадянин України автоматично стає заручником кремлівського режиму», — повідомили в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: