З Борівської ОТГ на Харківщині вийшла основна частина окупантів та їхньої техніки у Куп’янському та Сватівському напрямках

21:28  |  01.08.2022
На территории Боровской ОТГ оккупанты обустроили полигон для обучения своих новобранцев

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 1 серпня Борівщина перебуває під тимчасовою окупацією рф. Основна частина живої сили та техніки противника вийшла у Куп’янському та Сватівському напрямках, але російські військові все ще контролюють територію громади та підсилюють окупаційну владу. Про це повідомили в Борівський селищній раді.

Бойові дії на території громади не ведуться, але періодично тут чути звуки вибухів. Ситуація залишається напруженою і нестабільною. Зберігаються загрози обстрілів, підриву на мінах, виникнення пожеж в екосистемах. 31 липня в районі Підлиману горів ліс.

Банківська система в окупації не працює, люди не мають можливості отримати нараховані їм українські пенсії та зарплати. Все так само відсутні мобільний зв’язок та інтернет. Представники окупаційної влади збирають з пенсіонерів Борівщини заяви та документи начебто для оформлення соціальної допомоги та пенсії.

На території громади спостерігається збільшення кількості переселенців з Донецької та Луганської областей, які заселяються в помешкання борівчан, що виїхали.

За наказом окупаційної влади в закладах освіти Борівщини прибирають українську символіку та книги видані починаючи з 1991 року. Працівники освітніх закладів, які погодилися на співпрацю з окупантами й планують у новому навчальному році працювати під керівництвом окупаційної влади, пишуть заяви на звільнення українському керівництву.

Вже надійшло близько 30 таких заяв від вчителів та технічних працівників окружного опорного закладу «Борівська ЗОШ І-III ступенів №1» та Піско-Радьківської ЗОШ.

Вчителям, які залишаються в штаті українських шкіл, нараховуються українські зарплати, на відміну від тих, хто звільнився. Коли Україна відновить контроль над тимчасово окупованими територіями, педагоги, які перейшли на бік окупантів, вже не зможуть працювати в українських школах.

«Люди не полишають спроб виїхати з окупації та повернутися до нормального життя, від якого нас «звільняє» росія. Сьогодні через Печеніги було евакуйовано близько 900 осіб. Здебільшого це жінки і діти. З Борівської громади на територію, підконтрольну українській владі, сьогодні виїхало 5 осіб», — повідомили в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: