В Ізюмі завершено ексгумацію всіх тіл на місці масового поховання

20:56  |  23.09.2022
В Ізюмі завершено ексгумацію всіх тіл на місці масового поховання

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Упродовж 16-23 вересня з місця масового захоронення у лісі біля міста Ізюм в рамках кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України), ексгумовано 447 тіл загиблих: 425 цивільних осіб, серед яких 5 дітей, та 22 військовослужбовці ЗСУ загинули від рук окупантів. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

«По кожному ексгумованому трупу слідчими вже призначені судово-медичнi експертизи. Ми очікуємо на їх результати й будемо вживати всіх необхідних заходів для встановлення обставин загибелі людей та покарання російських військових», — резюмував керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

У померлих встановлено наявність тілесних ушкоджень у виді мінно-вибухових травм, осколкових, вогнепальних та колото-різаних поранень. У декількох із загиблих були зв’язані руки, переломані кістки, у низки померлих — мотузка на шиї.

Завдяки злагодженій та скоординованій роботі прокурорів, поліцейських, судово-медичних експертів, працівників ДСНС, лікарів в Ізюмі фіксуються звірства, які вчинили російські військовослужбовці.

На місцях події також працювали українські та іноземні ЗМІ: світ має бачити та знати правду про те, до чого призводить російська окупація. Крім того, близько двадцяти глав іноземних дипломатичних установ відвідали місця масового захоронення в Ізюмі, що свідчить про увагу міжнародної спільноти до подій в Україні.

Олександр Фільчаков: «Ми дякуємо кожному хто, ризикуючи власним життям, за будь-яких умов збирає докази російських воєнних злочинів та працює заради покарання вбивць, що спричинили геноцид в Ізюмі. За кожну смерть росіяни понесуть відповідальність перед міжнародним судом та всім світом».

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: