В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих телефони, телефонують їхнім рідним і вимагають приїхати

17:33  |  02.06.2022
На территории Боровской ОТГ оккупанты обустроили полигон для обучения своих новобранцев

Фото: t.me/borova_gromada

Відомі випадки, коли у місцевих жителів Борівської ОТГ на Харківщині окупанти забирають мобільні телефони, а потім телефонують з них їхнім рідним, які знаходяться на територіях, підконтрольних українській владі, і говорять, що людина знаходиться у них і вимагають приїхати. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Дружині одного з місцевих працівників Національної поліції України також нещодавно надійшов подібний дзвінок. Той, хто телефонував, повідомив, що її чоловік у них, тож вона має приїхати на окуповану територію і забрати його. Насправді ж чоловік перебуває на вільній території України.

«Важливо знати, якщо вам чи вашим знайомим надходять подібні телефонні дзвінки, не варто впадати в паніку, а в першу чергу треба перевірити усіма можливими способами, де саме насправді знаходиться людина», — повідомили в селищній раді.

Станом на 2 червня Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Керує громадою російський військовий комендант, спираючись на військову поліцію та місцевих колаборантів.

Бойові дії на території Борівщини наразі не ведуться, але зберігається присутність російських військ. Найбільше їх зосереджується на сході та півдні громади у селах біля Луганської й Донецької областей.

«Життя на окупованих територіях сповнене небезпек, адже ніхто не може передбачити дії окупантів. Десь вони поводяться відносно спокійно, а в деяких населених пунктах проявляють невиправдану жорстокість стосовно мирного населення. До того ж до повної деокупації постійно зберігається ймовірність відновлення бойових дій на окупованих територіях та провокацій з боку рашистів, які можуть самі обстрілювати мирне населення, щоб звинуватити потім у цьому українську сторону», — повідомляються в селищній раді.

Окупаційна влада продовжує тиск на місцевих підприємців з вимогами перереєстровувати бізнес на окупантів та отримувати від них ліцензії на провадження своєї діяльності. У деяких магазинах, власники яких виїхали, вже господарюють інші люди, які заручилися підтримкою рашистів.

Зв’язку, як і раніше, немає. В Пісках-Радьківських є спроби відновити електропостачання. В аптеках відсутні життєво важливі ліки, отримати пенсії, соцвиплати та зарплату в окупації неможливо.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: