В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти призначили ще одного гауляйтера з рф

14:48  |  03.06.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Станом на 3 червня Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. З перших днів окупації керівництво громадою здійснював російський військовий комендант, спираючись на військову поліцію та місцевих колаборантів. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

«Днями призначено ще одного очільника, теж з росії. Які в нього повноваження та як саме називається його «посада» — голова, староста, мер чи председатєль, наразі невідомо», — повідомили в селищній раді.

Бойові дії на території Борівщини не ведуться, але постійно чути звуки обстрілів та вибухів із сусідніх громад. Зберігається присутність російських військ. Найбільше їх зосереджується на сході та півдні громади у селах, які територіально наближені до Луганської й Донецької областей.

Також спостерігається значне збільшення чисельності російських військових у Гороховатці.

Люди в окупації продовжують виживати в умовах постійної емоційної напруги, без мобільного зв’язку та інтернету. У деяких населених пунктах відсутнє електропостачання. В аптеках відсутні життєво важливі ліки. Люди не мають можливості отримати пенсії та зарплати, оскільки в громаді не працює банківська система і ніде зняти гроші.

Щоб перевести кошти у готівку, місцеві жителі їздять у Сватове та Старобільськ. Там це можна зробити за 15-40% від загальної суми коштів. Все частіше готівку у цих містах можна отримати лише в рублях по курсу 1:2. На окупованій Борівщині при оплаті покупки гривнями можуть видати решту рублями.

«Як і раніше, життя на окупованих територіях сповнене небезпек, адже ніхто не може передбачити дії окупантів. Десь вони поводяться відносно спокійно, а в деяких населених пунктах проявляють невиправдану жорстокість по відношенню до мирного населення. До того ж, до повної деокупації постійно зберігається ймовірність відновлення бойових дій на окупованих територіях та провокацій з боку рашистів, які можуть самі обстрілювати мирне населення, щоб звинуватити потім у цьому українську сторону», — повідомили в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: