В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти планують в новому навчальному році навчати дітей за російською програмою

17:28  |  14.06.2022
Каникулы в харьковских школах продлили на неделю

Фото: city.kharkov.ua

Станом на 14 червня Борівська селищна територіальна громада вже 2 місяці як тимчасово окупована російськими військами. Громадою керують російський цивільний очільник білоруського походження Андрій Семашко та військовий комендант з Новосибірська Сергій Роздорожний. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Спеціаліст відділу з питань гуманітарної політики Борівської селищної ради, яку окупанти «призначили» начальником відділу освіти, розгорнула активну діяльність щодо роботи освітніх закладів в новому навчальному році за російською програмою.

У деяких школах вже провели збори педагогів, шукають лояльних до «руского міра» та тих, хто погодиться стати керівниками. При цьому жителям с. Ізюмське, де будівля школи зазнала руйнувань внаслідок нападу рашистів, оголосили, що якщо вони хочуть, щоб школа у їхньому селі працювала, мають власними силами та своїм коштом відремонтувати її.

«Деякі колаборанти, які ніколи не користувалися повагою серед місцевого населення, тепер отримали ілюзію влади та намагаються прибрати до рук результати багаторічної праці інших людей. Відомі випадки, коли вони нахабно заявлялися на провідні фермерські господарства й оголошували себе там новими керівниками, а від працівників вимагали надати повну інформацію про наявність у господарстві збіжжя, сировини, техніки тощо. Враховуючи їхній попередній досвід діяльності, страшно уявити, на що вони можуть перетворити раніше успішні підприємства», — йдеться в повідомленні селищної ради.

Окупаційна влада продовжує впроваджувати свої порядки. На даху адміністративної будівлі селищної ради встановили супутникові антени для прийняття/передачі сигналу зв‘язку.

«Намагаються придумати модель збору коштів з населення за електроенергію, які мають йти в росію. Тим часом Борова та навколишні села продовжують занурюватися у стан занепаду. Клумби, сквери і парк заростають бур‘янами, планові ремонти доріг та об’єктів інфраструктури не проводяться. Наш край відкочується разом з «рускім міром» на десятиліття назад. Відомо, що окупаційна влада робила спроби знайти та заново встановити на площі пам’ятник Леніну, демонтований багато років тому», — повідомили в Борівській селищній раді.

Бойові дії на території громади не ведуться, але на Борівщині спостерігається присутність живої сили рашистів та військової техніки. Періодично відбувається ротація ворожих військ. Станом на сьогодні російські військові вийшли з Чернещини, значно зменшилась їхня кількість у Пісках-Радьківських. Ворожі війська залишаються у Шийківці та Першотравневому і деяких інших селах.

На території громади так само відсутній мобільний зв‘язок, немає можливості перевести гроші у готівку чи розрахуватися у магазині карткою, люди не можуть отримати пенсії та зарплати. У Пісках-Радьківських немає електрики, води та газу.

«Жителі окупованих територій не полишають спроб вирватися з окупації попри всі перешкоди й негаразди. Вчора, завдяки волонтерам, з Куп‘янської, Вовчанської, Великобурлуцької, Борівської та інших громад вдалося евакуювати близько 1700 людей на території, підконтрольні українській владі», — повідомили в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: