В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти не просто знімають українські прапори, а ще й обстрілюють

17:52  |  11.06.2022
Оккупанты обстреляли село Золочевской ОТГ в Харьковской области: погибла женщина

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Борівську громаду на Харківщині тимчасово залишило близько 50% населення. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Станом на 11 червня Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Громадою керують російський цивільний очільник білоруського походження Андрій Семашко та військовий комендант з Новосибірська Сергій Роздорожний. Прислужують їм місцеві колаборанти.

Бойові дії на території громади не ведуться, але з ізюмського напрямку постійно чутно звуки потужних вибухів і обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами спостерігається присутність живої сили рашистів та військової техніки.

Періодично відбувається ротація ворожих військ. Ворог продовжує стягувати техніку у донецькому напрямку. Через Ольгівку у напрямку Лимана йдуть військові колони окупантів.

На території громади так само відсутні мобільний зв‘язок та інтернет, немає можливості перевести гроші у готівку чи розрахуватися у магазині карткою, люди без пенсій і зарплат.

Натомість окупанти встановлюють свої порядки й намагаються створити ілюзію «нормального» життя в громаді: показово карають місцевих мародерів та порушників громадського порядку, закликають працівників різних установ виходити на роботу, хочуть відновити роботу дитсадків тощо.

«Особливу увагу окупаційна влада приділяє боротьбі з українською державною символікою: на центральній площі нещодавно зрізали Тризуб, а українські прапори подекуди не просто знімають, а ще й обстрілюють перед цим. Російські гауляйтери розгорнули в громаді підготовку до святкування дня росії, який офіційно відзначається у рф 12 червня. Активно шукають організаторів свята, але охочих розважати ворогів, які принесли в нашу громаду поневіряння, руйнування і смерть, знаходиться небагато», — повідомили в селищній раді.

Через посуху і відсутність опадів та близькість бойових дій на території громади зберігається загроза лісових пожеж.

«Жителі Борівщини намагаються виживати в умовах окупації без грошей і зв’язку з рідними, займаються домашнім господарством, збирають врожай полуниці та черешень, які цього року щедро вродили, чекають дощу для городини та сподіваються на краще. Будь-які труднощі, якими б вони не були, тимчасові. І будь-яка війна обов‘язково закінчується. Ця війна, розпочата росією проти України ще у 2014 році, і її гостра фаза, яка розпочалась 24 лютого, обов‘язково закінчиться нашою перемогою, адже на нашому боці правда й увесь світ», — повідомили в Борівській селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: