В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти намагаються штучно зрівняти курс української гривні та російського рубля

17:37  |  31.05.2022

У продуктових магазинах та аптеках Борівської ОТГ на Харківщині продаються товари російського виробництва та з територій так званих «лднр». Ця продукція відрізняється низькою якістю та високою ціною. Загарбники на окупованих територіях намагаються штучно зрівняти курс української гривні та російського рубля, тому ціну на товар у гривнях прирівнюють до ціни, яка була у рублях. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Станом на 31 травня Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Керує громадою російський військовий комендант, спираючись на військову поліцію та місцевих колаборантів.

За останні дні особливих змін на території громади не відбувалося. Люди в окупації досі залишаються без мобільного зв’язку та інтернету. У деяких населених пунктах відсутнє електропостачання. В аптеках не вистачає життєво важливих ліків. В лікарні закінчується інсулін. Люди не мають можливості отримати пенсії й зарплати, оскільки в громаді не працює банківська система і ніде зняти готівку.

З Борової до Куп’янська, Сватового та Старобільська ходять автобуси. У Сватовому та Старобільську можна перевести гроші у готівку, але коштує ця послуга 20-40% від загальної суми.

Бойові дії на території Борівщини наразі не ведуться, але у деяких населених пунктах громади в різній кількості перебувають російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки противника спостерігається на сході та півдні громади у селах, які територіально наближені до Луганської й Донецької областей. Нещодавно на Ізюмському напрямку відбулася ротація російських військ.

«Життя на окупованих територіях сповнене небезпек, адже ніхто не може передбачити дії окупантів. Десь вони поводяться відносно спокійно, а в деяких населених пунктах проявляють невиправдану жорстокість щодо мирного населення. До того ж до повної деокупації постійно зберігається ймовірність відновлення бойових дій на окупованих територіях та провокацій з боку рашистів, які можуть самі обстрілювати мирне населення, щоб звинуватити потім у цьому українську сторону», — повідомили в Борівській селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: