В Борівській ОТГ на Харківщині колаборанти зникають у невідомому напрямку

20:04  |  11.07.2022
В оккупированной Боровской ОТГ бывшие полицейские перешли на сторону оккупантов

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 11 липня Борівщина залишається тимчасово окупованою рф. За даними аеророзвідки, кількість ворожих військ у громаді постійно змінюється. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

«Багато їх у Боровій, Підлимані, Пісках-Радьківських та в лісовій зоні поблизу цих населених пунктів. Останнім часом місця скупчення ворожої техніки та живої сили противника все частіше потрапляють під ураження вогнем. Продовжується транзит російської військової техніки через територію громади», — повідомили в селищній раді.

В управлінні громадою окупаційна влада спирається на місцевих колаборантів.

«Однак, останнім часом з посіпаками окупантів почали відбуватися дивні речі: дехто з них після спілкування з російськими спецслужбами зник у невідомому напрямку. Рідні б’ють на сполох і не знають, де шукати своїх неблагонадійних родичів. Аналогічні випадки спостерігаються і на інших окупованих територіях. Окрім цього, в Україні почастішали випадки ліквідації зрадників невідомими партизанами. Наприклад, учора у власній автівці був підірваний гауляйтер Великобурлуцької громади Євген Юнаков», — йдеться в повідомленні селищної ради.

Окупати планують провести зміни у роботі медичної галузі. Первинну медицину, вторинну ланку та екстрену медичну допомогу вони хочуть об‘єднати в єдине підприємство. Керівництво здійснюватиметься з Куп‘янська так званим «міністром охорони здоров‘я Харківської області рф» Аббясом Пякішевим.

Не полишають у спокої окупанти і галузь освіти, продовжуючи агітувати педагогів працювати у новому навчальному році за російськими програмами та підручниками. Але, окрім цього, жодної допомоги школи у підготовці до нового навчального року від окупаційної влади не отримують. Не виділяються кошти ані на ремонт пошкоджених будівель, ані на зарплати, ні на відновлення матеріально-технічної бази, знищеної загарбниками.

Тим часом випускникам Харківщини, які вимушено виїхали за кордон, вже почали видавати українські атестати. У Департаменті науки і освіти Харківської ОВА повідомили, що понад 50 атестатів відправлено за кордон. Так, випускники шкіл, які у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф мусили поїхати за кордон, зможуть отримати документ про освіту в дипломатичних установах України в інших країнах.

Минулого тижня на окупованій Борівщині горіли ліси. Лісові пожежі були зафіксовані поблизу сіл Піски-Радьківські, Підлиман, Новоплатонівка та на Одноребрівці у Боровій. Станом на сьогодні усі загоряння вдалося локалізувати та загасити. Між Пісками-Радьківськими та Нижчим Солоним згоріло велике поле пшениці.

«За таких надскладних умов місцеві фермери на свій страх і ризик намагаються проводити жнива. У зв‘язку з воєнними діями та через посуху урожайність ранніх зернових цього року значно нижча за минулорічну. Подальша доля нового урожаю, зібраного в окупації, на жаль, наразі невідома», — повідомляють в селищній раді.

Жителі окупованої громади не полишають спроб виїхати на території, підконтрольні українській владі. 11 липня відбулася чергова евакуація через печенізьку дамбу. На жаль, не усі, хто хотів виїхати цього разу, змогли це зробити.

Деяких людей російські військові не пропустили на блок-постах. З кожним разом евакуація цим шляхом все більше ускладнюється, так само, як ускладнється ситуація на окупованих територіях.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: