У центрі Харкова затримали ділка, який вимагав та отримав 2300 євро за організацію незаконного перетину кордону через систему «Шлях»

14:47  |  23.03.2023
У центрі Харкова затримали ділка, який вимагав та отримав 2300 євро за організацію незаконного перетину кордону через систему «Шлях»

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру 54-річному чоловіку за фактом одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України). Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, керівник гуманітарного штабу одного з державних підприємств у Харкові вирішив трохи заробити грошей незаконним шляхом.

У середині березня цього року він запропонував чоловіку призовного віку виїхати за кордон під виглядом водія, який займається перевезенням гуманітарної допомоги та вантажів для потреб ЗСУ, шляхом включення його до системи «Шлях».

Ділок зазначив, що може вплинути на прийняття рішення щодо внесення даних «клієнта» до вказаної системи та надання йому необхідних документів від благодійних організацій для подальшого безперешкодного перетину держкордону.

За «послугу» він оголосив ціну у сумі 2300 євро.

Так, ділок, маючи зв‘язки у декількох благодійних фондах Харківської області, надав «клієнту» документи про те, що той нібито є водієм, який транспортує товари з-за кордону до України.

Для цього фігурант забезпечив складання необхідних офіційних документів благодійними фондами та їх подальше спрямування до відповідного державного органу для включення особи до системи «Шлях».

Під час передачі грошей на центральній площі Харкова правоохоронці затримали ділка в порядку ст. 208 КПК України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У ході подальшого розслідування буде надана правова оцінка діяльності відповідних благодійних фондів.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: