У «Мегабанку» пояснили, що буде з коштами клієнтів з визнанням установи неплатоспроможною

14:06  |  08.06.2022
Отделения «Мегабанка» возобновят работу в подземных переходах - горсовет

Фото: city.kharkov.ua

Питанням повернення коштів з рахунків клієнтів «Мегабанку» має займатися Фонд гарантування вкладів. Про це на пресконференції у Києві 8 червня розповів перший заступник голови правління АТ «Мегабанк» Олександр Лащенко, — повідомляє «Суспільне».

«Повинен Фонд гарантування після того, як протягом місяця визначиться, яким чином буде проводитися ліквідація банку, визначиться, яким чином буде оплата», — сказав Лащенко на питання щодо заблокованих коштів на рахунках і механізмів їхнього повернення.

Він також повідомив, що невиконаними залишаються платежі на загальну суму 30 млн грн.

«Усі кошти, які були сплачені платниками, були спрямовані та перераховані до отримувачів коштів. Єдиними платежами, які залишилися невиконаними — це 30 млн грн, коли банк було відключено від кореспондентського рахунку в день визнання його неплатоспроможним. Усі інші платежі було виконано. Звертаю увагу, що у банку більш ніж два роки працює уповноважена особа НБУ, яка уважно дивиться за тим, яким чином виконуються платежі», — сказав Лащенко.

Засновник «Мегабанку» Віктор Суботін повідомив, що через дії Нацбанку звертатиметься до правоохоронних органів. На його думку, НБУ «цілеспрямовано знищував» фінустанову щонайменше пів року.

«Більше ніж 200 тисяч людей, клієнтів «Мегабанку», які мають картки для розрахунку, не мають змоги ними скористатися… У ці дні просто обриваються телефони, люди в шоці, вони не можуть забезпечити життя, тому що гроші заблоковані», — повідомив Суботін.

«Безумовно, звернусь до правоохоронних органів з проханням розібратися, навіщо Національний банк України цілеспрямовано знищував комерційний банк держави і як наслідок цього будуть нанесені значні збитки державі», — сказав Суботін.

Нагадаємо, раніше MyKharkov.info повідомляли, що правління Національного банку України віднесло «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних. Проблеми в діяльності банку, за даними НБУ, не пов’язані з воєнним станом та почалися задовго до початку війни.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: