У Харкові зафіксували випадок ботулізму

11:10  |  19.07.2022
У Харкові зафіксували випадок ботулізму

У Холодногірському районі зареєстровано випадок захворювання на ботулізм.

Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області, захворювання виявили у мешканця Холодногірського району 1981 р.н. 10 липня його госпіталізували в реанімаційне відділення Обласної інфекційної лікарні у стані середньої тяжкості.

Через п’ять днів хворого перевели у звичайну палату для подальшого лікування.

Ймовірно ботулізм викликав непатраний в’ялений карась, якого батько постраждалого придбав на торговельному майданчику ТОВ «ТАУЕРС» по вул. Полтавський Шлях, 147. Після фіксації випадку фахівці Держпродспоживслужби терміново провели позапланову перевірку суб’єкта господарювання, що здійснював реалізацію зазначеної продукції.

В ході перевірки виявили чисельні порушення діючого законодавства, що стало підставою для припинення діяльності з обігу рибної продукції на цьому обꞌєкті. Згідно з матеріалами перевірки відкрито кримінальне провадження.

З огляду на це, харків’ян закликають не купувати продукти харчування на стихійних ринках, відмовитися від вживання продуктів, що не пройшли термічну обробку, зокрема сирих яєць, карпаччо, тартара, суші, ролів, непатраної копченої чи в’яленої річкової риби тощо.

Також містянам рекомендують купатися лише у чистих водоймах, ретельно мити свіжі овочі та фрукти, підтримувати чистоту на кухні, зберігати їжу при безпечній температурі та дотримуватись інших запобіжних заходів та профілактики харчових отруєнь, гострих кишкових інфекцій та ботулізму.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: