У Харкові почав роботу благодійний фонд Каразінського університету

10:22  |  04.11.2022
У Харкові почав роботу благодійний фонд Каразінського університету

Фото: kharkivoda.gov.ua

У Харкові презентували благодійний фонд «Kharkiv Karazin University Foundation», який спрямований на відновлення та швидку розбудову Каразінського університету. Про це повідомили в Харківській ОВА.

Кошти, які буде отримувати фонд, планується залучати для різних напрямів: для допомоги каразінцям, підтримки наукової роботи та технічного оснащення, відновлення інфраструктури університету тощо.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив, що створений благодійний фонд «Kharkiv Karazin University Foundation», як і університет, отримуватиме гідну підтримку.

Очільник області зауважив, що загалом внаслідок військової агресії рф було знищено або пошкоджено понад 700 закладів освіти Харківщини. Кожен із 24 закладів вищої освіти також постраждав від окупантів.

«З перших днів повномасштабного вторгнення рф ми збирали наукову спільноту і наголошували на тому, що, попри війну, рівень освітніх процесів має залишатися високим. І тому вдячні кожному, хто сьогодні тримає цей важливий фронт, – сказав Олег Синєгубов. – Каразінський університет, як форпост, залишається в Харкові. Вдячні партнерам за те сприяння, яке вже отримуємо від Міністерства освіти та науки України, від міжнародних партнерів – країн Європи, США та інших. Переконаний, створений фонд отримає значну підтримку».

Ректорка ХНУ імені В. Н. Каразіна Тетяна Кагановська нагадала, що на початку цього року університет святкував 217-річчя з дня відкриття.

«Запуск роботи фонду – своєчасна ініціатива, яка допомагатиме університету та університетській спільноті сьогодні та дозволить зібрати спільні сили на повоєнне відродження Каразінського університету як життєвого простору для молоді, для майбутнього, з чого й розпочнеться відбудова Харкова та України», – наголосила Тетяна Кагановська.

Для проєктів «Kharkiv Karazin University Foundation» Опікунська Рада буде надавати консультаційну, методичну та представницьку підтримку.

Як зазначив академік НАН України та член-кореспондент НАПН, помічник ректора Віль Бакіров, до складу Опікунської Ради входять відомі й авторитетні представники науки, освіти та культури з України, США, Італії, Франції, Польщі тощо.

«40 років мого життя пов’язано і віддано університету. Боляче дивитися на те, які випробування він зараз проходить. У той самий час мене наповнює почуття гордості за те, що університет демонструє зразок мужності, відданості, незламності, героїзму. Впевнений, що ми переможемо і повернемося до мирного життя. Щасливий, що ми сьогодні створюємо такий інструмент комунікації між університетом і людьми, які хочуть йому допомогти у цей складний час», – звернувся до присутніх Віль Бакіров.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: