У Харківській області стартували жнива

12:21  |  08.07.2022
У Харківській області стартували жнива

Фото: kharkivoda.gov.ua

Одними з перших на Харківщині розпочали збирати озимі культури аграрії Лозівського району. Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку ХОВА.

«На сьогодні зроблено перші обкоси озимого ячменю та пшениці. Всього обмолочено 450 га, середня урожайність склала 28,6 ц/га, — повідомив в.о. директора Департаменту Костянтин Панфілов. — Аграрії решти районів на підконтрольній Україні території  Харківщини планують масово розпочати жнива на вихідних та з наступного тижня».

Також в Департаменті АПР зазначають, що через бойові дії аграрії області проводили польові роботи на 60% площ.

Зараз сільгоспвиробники готують техніку до жнив та склади для приймання зерна нового врожаю. Зокрема, для збирання ранніх зернових і зернобобових культур в області планують залучити близько 700 комбайнів.

«Цього року аграрії можуть отримати дещо нижчу врожайність у порівнянні з минулим роком. Проте, в будь-якому випадку, вирощеного врожаю зернових та олійних культур буде достатньо для задоволення внутрішніх потреб області, а також для часткової реалізації на експорт», — запевнив Костянтин Панфілов.

Також в Департаменті зазначають, що наразі  для аграріїв проблемою номер один стали заміновані поля. За попередніми даними після війни на Харківщині для розмінування сільгосптериторій потрібно буде обстежити 22,6 тис. га.

«Спільно с Департаментом цивільного захисту ОВА та Головним управлінням ДСНС у Харківській області ми максимально робимо все, щоб якнайшвидше надати можливість нашим аграріям виконати збиральні роботи», — говорить в.о. директора Департаменту АПР ХОВА.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: