У Борівській ОТГ на Харківщині зростають ціни на дрова

17:40  |  22.08.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

Станом на 22 серпня Борівщина перебуває під тимчасовою окупацією російських загарбників. За даними аеророзвідки, значної кількості живої сили чи важкої техніки на території громади не спостерігається. Бойові дії на території громади не ведуться, але місцеві жителі чують звуки роботи артилерії зі святогірського напрямку. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Окупанти продовжують впроваджувати свою політику управління. Від початку окупації вони відносили Борівщину до Куп’янського району, але нещодавно територія громади стала підпорядковуватись «керівництву» Ізюмського району.

«Тим часом в Куп’янську окупанти «призначили» свого голову «ради міністрів адміністрації Харківської області». Ним став колишній мер міста Краснодар рф Андрій Алексєєнко. Як повідомляє УНІАН, Андрій Алексєєнко родом з краснодарського краю, в крісло мера самого Краснодара потрапив у листопаді 2021-го, до цього був першим заступником губернатора Краснодарського краю. Менш ніж через два місяці на посаді мера його звинуватили в отриманні хабара в особливо великому розмірі. З інших джерел відомо, що Алексєєнко подав заяву про звільнення з посади голови міста 18 серпня, а вже 21 серпня з’явився в окупованому Куп’янську як «голова ради міністрів адміністрації Харківської області». Нагадаємо, що у березні окупанти призначили «головою тимчасової цивільної адміністрації звільнених територій Харківської області» колишнього міліціонера з Харківщини Віталія Ганчева. Ймовірно, росіяни не надто покладаються у своїй окупаційній діяльності на місцевих колаборантів, тому поспішають скрізь поставити свої «кадри», — повідомляють в Борівській селищній раді.

Напередодні опалювального сезону на Борівщині спостерігається високий попит на дрова. Впевненості в тому, що окупаційна влада здатна підготувати громаду до опалювального сезону, немає.

Ситуація ускладнюється тим, що через присутність російських військових на території громади та небезпеку мінувань збирати дрова у лісі та посадках вкрай небезпечно. Як наслідок, стрімко зростають ціни на тверде паливо. За машину дров в окупованій Боровій просять 8-10 тис. гривень. Для порівняння, раніше була ціна 4-6 тис.грн.

У населених пунктах окупованої Борівщини завербовані окупантами представники вулиць ходять по дворах і здійснюють перепис місцевих жителів. Людям пояснюють, що це необхідно для отримання гуманітарної допомоги.

Водночас громадою поширюються чутки, що гуманітарку тепер видаватимуть в обмін на паспорт, а замість українських паспортів видаватимуть російські. Від такого варіанту отримання допомоги люди масово відмовляються.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: