Синєгубов: У нас є звідки подавати електроенергію у звільнені громади, головне – відновити мережі

13:10  |  22.09.2022
Синєгубов: У нас є звідки подавати електроенергію у звільнені громади, головне – відновити мережі

Фото: kharkivoda.gov.ua

Першочергово у деокуповані населені пункти Харківщини буде відновлено електропостачання, бо від нього залежить робота водопостачання, каналізації, очисних споруд, банківської та медичної систем. На цьому начальник Харківської ОВА наголосив в інтерв’ю виданню “Главком”.

За його словами, населені пункти області, які було звільнено,мають різний ступінь руйнувань. Наприклад, у с. Коробочкине Чугуївського району майже не залишилось жодного вцілілого приватного будинку, все зруйновано.

У передмісті Балаклії є райони, де будинки умовно цілі. У центрі міста зруйнована велика кількість будівель: немає світла, водопостачання, каналізації, телефонного і мобільного зв’язку, інтернету – абсолютно вся життєдіяльність паралізована.

В Ізюмі зруйновано майже кожен будинок – багатоповерхівки, адміністративні будівлі, зокрема, історичні будівлі.

“Зараз на цих територіях працює велика кількість правоохоронців. У них декілька функцій, одна з них – переписати та зафіксувати абсолютно всіх людей, яким потрібна першочергова допомога: комусь медична, комусь евакуація, бо помешкання зруйновано”, — зазначив Олег Синєгубов.

За даними начальника ОВА, в Ізюмі зараз перебуває приблизно 12 тис. людей. У Балаклії – від 6 до 8 тис.

“Працюємо, щоб відновити найближчим часом критичну інфраструктуру. Завдання не з легких, тому що зруйновані майже всі мережі”, — підкреслив Олег Синєгубов.

Крім того, зараз відключені від електроенергії Куп’янськ, Вовчанськ, Шевченкове. Там електрика була частково, а зараз відімкнена повністю, тому що йшла транзитом з рф. Наразі вирішується питання, щоб переключити ці населені пункти на українські потужності.

“Не можу сказати, що є такі критичні руйнування, щоб казати про якийсь колапс. У нас є звідки подавати електроенергію, головне – відновити мережі, підстанції та супутню інфраструктуру”, — відзначив начальник ХОВА.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: