Сергій Жадан став лауреатом премії Ганни Арендт

13:08  |  15.07.2022
Жадан: Думаю, багатьох здивувала позиція Харкова і його стійкість (відео)

Фото: facebook.com/serhiy.zhadan

Харківський письменник, поет і музикант Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт за політичне мислення. Про це повідомляється на сайті Фонду Генріха Бьолля.

Журі премії назвало письменника «великим оповідачем, який продовжує традицію центральноєвропейської літератури та водночас революціонізує її».

«Погляди, які Сергій Жадан пропонує своїм читачам на українське суспільство, те, як він розповідає про виживання у війні (2014 року), є унікальними в новітній європейській літературі», — заявили у журі.

Також зазначається, що «Жадан є великим громадянином у розумінні Арендт, який дбає про суспільство, в якому живе і працює, активно допомагаючи тому, щоб громадяни не падали духом під час російсько-загарбницької війни».

«Дуже вдячний журі за цю нагороду. Можу лише вкотре повторити, що нині всі нагороди, отримані українським мистецтвом у світі, є передусім нагородами нашим читачам, слухачам та глядачам, себто мільйонам українців, котрі своєю боротьбою, своїм опором, своєю щоденною працею стверджують у світі Україну. Велика честь бути причетним до цього народу й до цієї культури. Ще раз усім дякую», — прокоментував нагороду Жадан.

Премія Ганни Арендт присуджується Фондом Генріха Бьолля у співпраці з містом Бремен. Цьогорічна нагорода буде вручена 2 грудня 2022 року в ратуші Бремена.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: