Селищного голову селища Старий Салтів взято під варту без права внесення застави — прокуратура

15:34  |  10.01.2023
Селищного голову селища Старий Салтів взято під варту без права внесення застави - прокуратура

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Суд задовольнив апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури та взяв під варту без права внесення застави Старосалтівсьского селищного голову, який обвинувачується у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Як повідомлялось раніше, під час окупації російськими військами селища Старий Салтів Чугуївського району голова селища перейшов на бік ворога.

Він провів нараду депутатів селищної ради, на якій заявив, що відтепер допомагатиме російським окупантам, а також агітував місцевих мешканців сприяти окупантам.

Обвинувачений здійснював організаційне, матеріально-технічне сприяння та надавав необхідну допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України.

Ухвалою Київського районного суду Харкова від 5 січня 2023 року задоволено клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинуваченого. Одночасно з цим суд визначив заставу в сумі 268 400 грн.

Проте прокурори не погодились їх вказаним рішенням та оскаржили його.

У суді прокурори зазначили, що є підстави вважати, що обвинувачений переховуватиметься від суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, у тому числі й виїхавши на територію, що тимчасово окупована росіянами.

Крім того, наявний реальний ризик впливу обвинуваченим на свідків, які в більшості своїй є його односельчанами і постійно там мешкають.

10 січня 2023 року Харківський апеляційний суд скасував ухвалу суду першої інстанції, постановив нову ухвалу, якою задовольнив клопотання обласної прокуратури.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: