Селищний голова розповів про відновлення Борівської громади на Харківщині (відео)

21:06  |  09.10.2022
Селищний голова розповів про відновлення Борівської громади на Харківщині

Фото: kharkivoda.gov.ua

У деокуповану Борівську громаду на Харківщині продовжують завозити гуманітарну допомогу. Світло там зможуть відновити після того, як сапери обстежать електролінії. У деякі населені пункти повертатися зарано — там тривають обстріли. Про це розповів селищний голова Олександр Тертишний у відеозверненні.

«У кожен населений пункт, на кожну вулицю і в кожну сім’ю буде доставлено гуманітарну допомогу. У нас транспорту немає. Фермерські господарства або розграбовані, або з розбитою технікою. Палива ще немає, міська логістика зруйнована. Треба трішечки почекати», — сказав Тертишний.

Електропостачання у громаді немає, повідомив селищний голова.

«На цьому тижні приїдуть спеціалісти, сапери, які будуть обстежувати наші електролінії. Лише після обстеження всіх електроліній по території громади працівники нашого РЕСу будуть займатися усуненням пошкоджень, які є по електролініях», — сказав Тертишний.

За інформацією Тертишного, більшість населених пунктів газопостачання має: «Але є ряд населених пунктів, де ще його немає. Найближчим часом воно буде відновлюватися».

Після окупації борівський «Водоканал» вцілів, сказав селищний голова.

«Це стосується перш за все Борової. Мене завірив начальник «Водоканалу», що сьогодні, у неділю 9 жовтня, повинна подаватися вода, десь чотири години буде подаватися. Усе це непросто — генераторами качають спочатку басейни, потім подають людям. Але «Водоканал» наш повністю зберігся», — сказав Тертишний.

«По «Тепломережі» у нас така ситуація: вилетіли вікна, але я вважаю, це не дуже критично. Головне, що обладнання ціле. Прийде електроенергія, будемо займатися запуском», — повідомив селищний голова.

Найближчими днями до звільнених населених пунктів мають заїхати пересувні відділення «Укрпошти», сказав Тертишний.

«Усі пенсіонери, які під час окупації не отримали пенсію, отримають її. Також складаємо списки і від «Червоного Хреста» буде надаватися одноразова допомога по 1200 грн», — повідомив Тертишний.

Повертатися до громади Тертишний закликав тих людей, які зможуть допомогти відновлювати інфраструктуру Борівщини.

«Усі, кому треба, хто хоче сильно повернутися у Борову — особливо я звертаюся до працівників критичної інфраструктури — треба повертатися, працювати і відновлювати. Якщо у вас Борівська реєстрація, мені так військові сказали, усіх пропускатимуть», — сказав Тертишний.

Однак у деякі населені пункти повертатися поки не можна, додав селищний голова.

«Якщо іншим не горить повертатися, будь ласка, зачекайте. Ситуація у нас поки що надзвичайно важка, особливо у селах Першотравневе, Вишневе, Чернещина, Ізюмське, Дружелюбівка, Шийківка — там ще йдуть обстріли, там небезпечно», — сказав Тертишний.

За словами селищного голови, у громаді поки що немає зв’язку та Інтернету.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: