СБУ затримала на Харківщині ворожу пропагандистку, яка закликала росіян ударити «Орєшніком» по Києву

14:05  |  05.06.2026
СБУ затримала на Харківщині ворожу пропагандистку, яка закликала росіян ударити «Орєшніком» по Києву

Фото: facebook.com/VladislavAbdula

Служба безпеки викрила на Харківщині та притягла до кримінальної відповідальності ще одну шанувальницю «руського миру». Про це повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Зловмисницею виявилася 57-річна мешканка віддаленого від фронту села Таранівка Чугуївського району, яка була прихильницею загарбницької кремлівської ідеології.

За даними слідства, з літа 2024 року жінка регулярно розповсюджувала матеріали з закликами до захоплення державної влади в Україні шляхом знищення її державних інституцій та органів.

Для популяризації ворожих наративів фігурантка використовувала проросійські канали у месенджері «Телеграм», де вона залишала свої коментарі під антиукраїнськими дописами.

У своїх коментарях вона закликала російські окупаційні війська завдавати ракетно-бомбові удари по урядовому кварталу у Києві, щоб ліквідувати вище військово-політичне керівництво України. Для цього вона закликала використовувати новітні російські балістичні ракети «Орєшнік».

До того ж, ворожа пропагандистка цинічно називала такі можливі ракетні удари «отвєткою», намагаючись у такий спосіб виправдати державу-агресора рф, ніби вона за щось мститься чи захищається.

Ініційована Службою безпеки судова лінгвістична експертиза підтвердила протиправний характер висловлювань зловмисниці.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили жінці про підозру за чч. 2 та 3 ст. 109 Кримінального кодексу України (розповсюдження матеріалів з закликами до захоплення державної влади, вчинені повторно).

За такі злочини їй загрожує 5 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Наразі досудове розслідування вже завершене, матеріали передаються до суду для винесення вироку.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter