Попри величезну кількісну перевагу, російські війська досягли лише незначних успіхів на Донбасі — Пентагон

10:38  |  27.05.2022
Попри величезну кількісну перевагу, російські війська досягли лише незначних успіхів на Донбасі

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

За оцінками Пентагону, попри величезну перевагу в чисельності, російські війська на Донбасі досягли лише незначного прогресу. Ці здобутки рф компенсуються досягненнями України на інших напрямках, особливо навколо Харкова. Про це йдеться в повідомленні Міноборони США.

«росія розмістила в Україні 110 оперативних батальйонних тактичних груп. Більшість — на півдні, а решта угруповань розкололася та воює на Донбасі. Навіть попри величезне переважання в чисельності, російські війська досягли невеликих успіхів», — заявили в Пентагоні.

В американському відомстві додали, що ці здобутки окупантів на Донбасі компенсуються досягненнями України на інших «полях битв», особливо навколо Харкова.

За інформацією Пентагону, протягом війни стратегія росії змінювалася. Спочатку вона хотіла захопити Київ і поставити свою владу. Це не вдалося, тож окупанти почали намагатися відрізати весь Донбас, виходячи на південь від Харкова та на північ від Маріуполя.

«росіяни також не досягли значного прогресу в цьому, і тепер перейшли до іншої мети. Вони намагаються відтиснути від України далекосхідні провінції. Бій важкий і жорсткий, а зміна місцевості та цілі означає зміну тактики на полі бою, що призводить до збільшення важливості вогню на великі відстані», — наголосили в Пентагоні.

У Пентагоні констатували, що росіяни мають «значні сили з великими можливостями», але українські військові «більш ніж тримаються».

Також відзначається, що росіяни не змінили тактику за 92 днів боїв.

«Вони досі роблять це досить доктринально — використовують артилерійський вогонь наперед, а потім переміщають підрозділи тільки після того, як відчують, що достатньо «пом’якшили» ціль», — кажуть у Міноборони США.

У Міноборони США зазначили, що з 108 гаубиць М-777, які країни зобов’язались передати Україні, 85 уже використовують українські військові. Ці гармати стріляють снарядами калібром 155 мм, яких Україні вже передали 190 тисяч.

Країни також поставили дев’ять вертольотів Мі-17 і 73% безпілотників Switchblade. Як зазначили в Пентагоні, щодня в Україну прибуває все більше обладнання: від бронетранспортерів і пайків до медичних засобів і протиартилерійських радарів.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: