Понад 120 благодійних організацій уже співпрацюють з Єдиним координаційним гуманітарним центром (відео)

11:56  |  02.11.2022
Понад 120 благодійних організацій уже співпрацюють з Єдиним координаційним гуманітарним центром

Фото: kharkivoda.gov.ua

Завдяки створенню Центру вдалося рівномірно розподілити допомогу волонтерів жителям деокупованих громад Харківщини. Єдиний координаційний гуманітарний центр почав роботу 17 вересня за сприяння Харківської обласної військової адміністрації. Про це повідомили в Харківській ОВА.

«Зараз волонтери працюють за різними напрямками: це і відновлення домівок до зими, і продукти харчування, і засоби гігієни, і теплий одяг, і дитяче харчування, і медицина — їх дуже велика кількість», — зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Центр збирає аналітичні дані й координує діяльність волонтерів. Сьогодні до співпраці вже долучилися понад 120 волонтерських організацій та благодійних фондів, що працюють на деокупованих територіях Харківщини.

«Це зроблено для того, щоб фонди не задвоювали свої зусилля. Щоб вони чітко розподіляли свої ресурси найефективнішим способом і кожна людина отримала свою гуманітарну допомогу», — додає голова Єдиного координаційного гуманітарного центру Євген Коляда.

Для покращення роботи створюються районні центри гуманітарної допомоги. Спільними зусиллями вдалося налагодити стале забезпечення мешканців громади харчами та питною водою.

«Зараз ми особливий акцент робимо на те, щоб забезпечити населення побутовою хімією і засобами особистої гігієни. І зараз ми очікуємо велику партію будматеріалів, щоб допомогти мешканцям підготуватися до зими», — розповів координатор благодійного фонду «Харків з тобою» Андрій Шейнін.

Крім забезпечення гуманітарною допомогою, теплими речами та будматеріалами, проводиться робота і з евакуації населення. В Куп’янській громаді значну частину охочих уже вивезли.

«Далі йде звільнення населених пунктів Петропавлівської громади, Курилівської громади, деяких населених пунктів, що розташовані в зоні проведення активних бойових дій. Волонтери вже можуть заїхати, військові дозволяють, у віддалені населені пункти, ближче до кордону з Луганською областю, і звідти буде проводитися активна евакуація», — підкреслив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Куп’янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: