Окупанти здебільшого залишили територію Борівської громади на Харківщині, але зберігають контроль за місцевістю

21:42  |  10.08.2022
Окупанти здебільшого залишили територію Борівської громади на Харківщині, але зберігають контроль за місцевістю

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 10 серпня 2022 року Борівщина перебуває під тимчасовою окупацією російських загарбників. Війська окупантів здебільшого залишили територію громади, але зберігають контроль за місцевістю. Періодично колони російських військ проходять через населені пункти Борівщини транзитом. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Деякі намагаються робити це вбрід через Оскіл, але без успіху. Бойові дії на території громади не ведуться, але останнім часом все частіше чути звуки вибухів з боку міста Ізюм.

Під керівництвом окупаційної влади у Боровій відновив роботу дитячий садок «Золота рибка», що розташований на 14-му кварталі. Продовжується підготовка шкіл до нового навчального року.

«Втім, більшість учнів виїхала з окупованих територій та продовжуватиме навчання на базі загальноосвітніх закладів Борівської громади дистанційно, щоб здобути українську освіту, а не нав’язану окупаційним режимом. Частина учнів, які евакуювалися, підуть до шкіл у тих населених пунктах, де отримали тимчасовий прихисток. Для школярів, які залишаються на окупованих територіях, але прагнуть навчатися в українських школах, передбачена сімейна форма навчання», — йдеться в повідомленні.

18 липня в Україні розпочалася основна сесія Національного мультипредметного тесту, який проходять випускники українських шкіл для вступу до вищих навчальних закладів. Двоє випускників окружного опорного закладу «Борівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» отримали найвищі бали за НМТ з математики та історії України.

«Для випускників українських загальноосвітніх закладів відкриті можливості для здобуття вищої освіти та успішної самореалізації в обраній професії не лише в Україні, а й в інших країнах світу, зокрема Європи та Америки. Водночас, з документом про здобуття загальної середньої освіти, який видають росіяни та колаборанти на окупованих територіях, випускники зможуть вступити лише до «вишів» так званих «лнр/днр», дипломи яких не визнаються в світі, та, можливо, до навчальних закладів росії», — повідомляють в Борівській селищній раді.

На окупованих територіях загарбники продовжують створювати свій пропагандистський відеоконтент, намагаючись показати, як вони «допомагають» людям. Нещодавно в мережі з’явилося відео, на якому росіянин біля адмінбудівлі Борівської селищної ради з пафосом розповідає, що в Куп’янськ та селища «Ізюмської агломерації» з росії привезли насос для водогону, щоб (дослівно): «люді почувствовалі вкус свєжей води».

«Це при тому, що до окупації Борівське комунальне водопровідно-каналізаційне підприємство безперебійно працювало, постійно проводилися роботи з оновлення обладнання, двигуни були замінені на енергоощадні, а за показниками якості водопровідна вода у Боровій була і є однією з найкращих в області. Найбільшої шкоди підприємству і життєдіяльності громади в цілому завдала саме російська окупація», — повідомили в селищній раді.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: