Окупанти застосували заборонені касетні боєприпаси, обстрілюючи Харків — Amnesty International

11:52  |  13.06.2022
Окупанти застосували заборонені касетні боєприпаси, обстрілюючи Харків — Amnesty International

Фото: city.kharkov.ua

Армія рф застосовувала заборонені касетні боєприпаси, обстрілюючи Харків. Про це йдеться у доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International “Будь-хто може померти в будь-який час: невибіркові напади російських військ у Харкові, Україна”, — повідомляє «Суспільне».

На початку свого вторгнення в Україну російські війська розпочали невпинну кампанію невибіркового бомбардування Харкова, другого за величиною міста України. Вони майже щодня обстрілювали житлові квартали, вбиваючи сотні мирних жителів і завдаючи масових руйнувань. Багато атак були здійснені з використанням широко заборонених касетних боєприпасів, йдеться у доповіді.

“Російські війська неодноразово завдавали нищівних та невибіркових ударів із застосуванням заборонених на міжнародному рівні касетних бомб по населених районах, у результаті чого десятки мирних жителів були вбиті та поранені. Чоловіки, жінки й діти загинули та отримали поранення у своїх будинках і на вулицях, на дитячих майданчиках та на кладовищах, стоячи в черзі за гуманітарною допомогою або за продуктами”, — повідомили в Amnesty International.

Так, загинуло щонайменше дев’ять мирних жителів і понад 35 поранених — у тому числі кілька дітей — коли російські війська обстріляли касетними боєприпасами вулицю Миру та навколо неї в мікрорайоні Індустріальний, на південний схід від центру міста. Атака сталася вдень 15 квітня 2022 року.

Вона охопила площу понад 700 квадратних метрів. Лікарі міської клінічної лікарні 25 повідомили Amnesty International, що до лікарні привезли 31 пораненого. Двоє з них померли від отриманих ран. А також семеро людей загинули на місці.

Повідомляється, що кілька інших поранених мирних жителів були доставлені до інших лікарень. Серед поранень, які побачили лікарі, були проникаючі поранення живота, грудей та спини.

Лікарі продемонстрували Amnesty International металеві фрагменти, які вони вилучили з тіл пацієнтів. Вони відповідали типам попередньо сформованих куль, знайдених у касетних боєприпасах 9N210/9N235. Це зброя, яку неодноразово використовували російські війська.

Деякі з людей були вбиті або поранені у дворах між будинками, інші — на навколишніх вулицях і в прилеглих парках. 53-річна медсестра Тетяна Агаєва розповіла Amnesty International, що вона стояла біля входу свого будинку з деякими сусідами, коли біля неї вибухнуло кілька касетних бомб.

“Звідусіль раптом пролунали звуки вибухів петард, багато, скрізь. Я бачила клуби чорного диму там, де відбулися вибухи. Ми впали на землю і спробували знайти укриття. Син нашої сусідки, 16-річний хлопець Артем Шевченко, був убитий на місці. На грудях у нього був отвір шириною 1 см. У його батька пошкоджене стегно та осколкове поранення в ногу. Важко сказати, як довго тривали вибухи; хвилина може тривати вічно. Як тільки вибухи зупинились, ми намагалися дістатися до нашої будівлі. Мій син сказав, що почувається слабким, тому мій сусід допоміг йому увійти”, — розповіла жінка.

18-річний син Тетяни Агаєвої Ілхам отримав глибоке поранення живота. Лікарі в лікарні показали Amnesty International дві металеві гранули, які вони витягли з живота Ільхама. Ці кульки збігаються з довшими 4,5-грамовими кульками, знайденими в касетних боєприпасах 9N235.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: