Окупанти пустили з Куп‘янська до Москви пасажирський потяг

16:44  |  07.06.2022
Купянск

Окупанти дуже зацікавлені у відновленні залізничного сполучення на Харківщині, адже залізницею їм зручно здійснювати постачання зброї, техніки, боєприпасів з росії через Куп‘янськ і Борову на територію Донецької області. Окупантам вдалося відновити залізничний місток у Новоплатонівці. А з Куп‘янська до Москви вже курсує пасажирський потяг. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Станом на 7 червня Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Громадою керують нещодавно представлений російський очільник та призначений у квітні військовий комендант. Прислужують їм місцеві колаборанти.

Бойові дії на території громади не ведуться, але з ізюмського напрямку постійно чутно звуки потужних вибухів і обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами спостерігається присутність окупаційних військ та ворожої техніки.

Люди в окупації залишаються без мобільного зв‘язку та інтернету. Банківська система на території громади не працює, немає можливості перевести гроші в готівку. В обігу одночасно знаходяться українські гривні й російські рублі. Місцеві жителі вимушені переходити до натурального господарства й обмінної торгівлі.

Лише нещодавно працівникам електричних мереж вдалося відновити електропостачання в Підвисокому, Мирному, Бахтині та Гороховатці. Тривають ремонтні роботи електромереж у Пісках-Радьківських.

Днями окупаційна влада зібрала на нараду представників сільськогосподарських підприємств Борівщини, які залишилися під окупацією. Аграріям висунули наступні вимоги:

  • підготувати інформацію по кожному господарству, хто і скільки планує зібрати збіжжя;
  • надати усі свої технічні засоби та ресурси для ремонту зруйнованих мостів, доріг та іншої інфраструктури на території громади.

Натомість окупанти обіцяють сільгоспвиробникам допомогти продати свій урожай в росію й організувати логістику. На яких саме умовах відбуватиметься процес купівлі-продажу, наразі не відомо.

«Місцевих жителів окупанти переконують, що Борівщина — це частина білгородської області рф, але їхні дії стосовно адміністративного устрою захоплених територій сповнені протиріч. Так, днями вони «створили» на окупованих територіях тимчасову «адміністрацію Харківської області». У мережі з‘явилося відео із засідання колаборантів Харківщини, де мер-зрадник Куп‘янська Мацегора, мер-зрадник Вовчанська Степанець, призначений окупантами «мер» Ізюма Соколов та інші колаборанти обирають «голову тимчасової адміністрації «звільнених» територій Харківської області». Ним став 46-річний Віталій Ганчев, колишній міліціонер. Відомо, що у 2013 році він обіймав посаду заступника начальника Дергачівського райвідділу міліції, а потім переїхав до окупованого Луганська і працював там в структурах міліції терористичної організації «лнр». Залишається незрозумілим, якщо окупанти вважають наші землі частиною білгородської області, яким чином це в їхній уяві уживається з існуванням створеної ними «адміністрації Харківської області». Та як би там не було, усі учасники зібрання на відео вже заробили собі термін позбавлення волі від 15 років до пожиттєвого», — повідомили в селищній раді.

На Борівщині окупанти продовжують формувати перелік місцевих жителів начебто для надання грошової допомоги, для цього фотографують людей і збирають паспортні дані, проводячи таким чином своєрідний перепис населення.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: