Окупанти планують переведення грошового обігу на території Борівської ОТГ на Харківщині з гривні на рублі

20:07  |  04.06.2022
На территории Боровской ОТГ оккупанты обустроили полигон для обучения своих новобранцев

Фото: t.me/borova_gromada

Станом на 4 червня Борівська селищна територіальна громада Харківської області залишається тимчасово окупованою російськими військами. Громадою одночасно керують новий російський ставленик та військовий комендант, які у своїй діяльності спираються на військову поліцію та місцевих колаборантів. Про це повідомили в Борівській селищній громаді.

Цього тижня окупаційна влада провела нараду з керівниками комунальних підприємств та установ Борівщини. Російський «очільник» поставив перед учасниками зборів низку завдань. Зокрема, переведення грошового обігу на території громади з гривні на російські рублі.

У приміщенні Приватбанку окупанти організували видачу пенсіонерам грошової «допомоги» у розмірі 10 000 рублів. Оскільки на території громади ще з перших днів повномасштабного вторгнення росії не було можливості отримати готівкові кошти чи розрахуватися у магазинах карткою, а Укрпошта не могла виплачувати пенсії, люди опинилися у скрутному становищі без грошей. Тож, щоб хоч якось вижити, вони йдуть отримувати гроші від окупантів і стоять в чергах. Кожну людину там фотографують і записують її паспортні дані.

«Та варто пам’ятати, що саме росія винна у тій ситуації, що склалася, і жодні грошові подачки росіян ніколи не зможуть компенсувати ті втрати, які понесли люди внаслідок воєнних дій, розпочатих агресором», — наголошують в селищній раді.

Люди в окупації вимушені виживати у складних умовах. У деяких населених пунктах відсутнє електропостачання. У всій громаді немає мобільного зв’язку та інтернету.

«Варто знати, що якщо хтось з мешканців знайшов точку доступу до мобільного зв’язку і зміг додзвонитися до рідних, більшість цих розмов прослуховуються і контролюються окупантами. Тож уникайте тем та термінів, які можуть накликати небезпеку на ваших рідних в окупації», — повідомляють в Борівській селищній раді.

Бойові дії на території Борівщини не ведуться, але постійно чути звуки обстрілів та вибухів із сусідніх громад. Зберігається присутність російських військ. Найбільше їх зосереджується на сході та півдні громади у селах, які територіально наближені до Луганської та Донецької областей.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: