Окупанти не змогли викрасти бренд «Обрії Ізюмщини» — не зрозуміли назви видання — редактор

17:01  |  07.07.2022
В оккупированном Изюме под завали дома нашли тела 44 погибших людей

До українських журналістів, які залишаються на тимчасово непідконтрольних територіях, російські окупанти приходять одними з найперших з пропозиціями співпраці в медійній сфері. Про це «Українському радіо Харків» розказав керівник медіа «Обрії Ізюмщини», секретар Національної спілки журналістів України Костянтин Григоренко.

«Там, де є можливість виїхати з окупованої території, журналісти намагаються виїхати. Один мій співробітник полишив Ізюм. Ще троє залишаються в окупованому місті. Редактор з Великого Бурлука теж виїхала, з Барвінкового, з Борової, з Печенігів. У Куп’янську, на жаль, редакторка залишається в окупованому місті, також під окупацією мій колега у Дворічній. Їм усім пропонують співпрацю. До журналістів одних із перших приходять окупанти, колаборанти й пропонують очолити ту чи іншу медійну сферу. Хтось ховається, комусь вдалося відмовитися, посилаючись на стан здоров’я тощо», — каже Григоренко.

За його словами, наразі окупанти випускають в захопленому Ізюмі видання «Ізюмський телеграф», бренд видання «Обрії Ізюмщини» не змогли забрати через те, що не зрозуміли назви.

«Окупанти майже через місяць, коли зайняли Ізюм, почали випускати свою пропагандистську листівку «Ізюмський телеграф». Депутатка Любов Ткачова редагує цю газету. Як правило, вони маніпулюють і брешуть в цій листівці. Говорять про захоплені території, про те, що там російська армія просувається тощо. Вони роздають цю листівку. Вона друкується у форматі А4 на ризографі на 4 сторінках. Виходить із періодичністю приблизно двічі на місяць російською мовою», — розповідає Костянтин Григоренко.

«Наш бренд «Обрії Ізюмщини» російські окупанти не змогли вкрасти, бо це суто українська назва. У перші дні вони питали, що означає «обрії», коли приходили до нашої редакції. І наші місцеві зрадники їм пояснювали. Редакція нині зруйнована», — говорить редактор.

Також на окупованих територіях росіяни та колаборанти виходять в ефіри на радіо та намагаються відродити телемовлення.

«Стосовно місцевих радіостанцій, у Балаклії вони ще не мовлять. Там вони знайшли одного з колаборантів, який буде намагатися випускати друковану версію газети. Захопили обладнання комунального радіо в Ізюмі й мовлять раз на добу свої пропагандистські ефіри. Є намагання колаборантів в Куп’янську відродити місцеве телебачення, тому що там було дві телерадіокомпанії», — говорить Костянтин Григоренко.

За його словами, на Харківщині наразі виходять 27 районних газет.

«Виходять із різною періодичністю: хтось 2 рази на місяць, хтось — один. Виходять видання в Новій Водолазі, Валках, Красному Куті, Краснограді, Богодухові й Близнюках. Усі інші з певних причин не можуть виходити. Також обласна газета «Слобідський край» відновила свою роботу. Сьогодні виграв той, хто має друковану версію, інтернет-портал, потужні сторінки в соціальних мережах», — зауважує Костянтин Григоренко.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: