Окупанти, ймовірно, мають намір анексувати частину Харківщини або навіть цілу область — ISW

10:27  |  10.07.2022
Будівля Харківської ОДА не підлягає відновленню, — Синєгубов

Гауляйтери тимчасово захопленої частини Харківщини заявили, що область є «невід’ємною частиною російської землі». На думку аналітиків, це свідчить про те, що кремль, ймовірно, має намір анексувати частину Харківщини, або й усю область, якщо зможе. Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначили, що окупаційна влада в Харківській області оприлюднила новий прапор для окупаційного режиму із зображенням російського імператорського двоголового орла та символами з герба Харкова XVIII століття. Це, за словами окупантів, нібито є «символом історичного коріння Харківської області як невід’ємної частини російської землі».

«Це вказує на те, що кремль прагне приєднати частини Харківської області до росії та, ймовірно, прагне, якщо зможе, захопити всю Харківщину», — припускають аналітики.

В ISW додали, що швидкість створення на окупованій частині Харківщини так званої «цивільної адміністрації» та запровадження там «воєнного стану» також свідчить про те, що кремль агресивно намагається легітимізувати та консолідувати окупаційну «адміністрацію» Харківщини задля підтримки цієї ширшої територіальної мети.

«Відверте використання окупаційним урядом Харківської області образів і риторики імперської росії, які чітко вказують на анексію, замість використання образів і риторики, що підтримують створення «народної республіки», підкріплює попередню оцінку ISW про те, що кремль має ширші територіальні цілі, ніж захоплення Донецької та Луганської областей чи навіть утримання півдня України», — резюмували аналітики.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: