На звільненій Харківщині зібрали 63 тіла окупантів: їх можуть обміняти на живих чи загиблих українських бійців (відео)

14:00  |  23.05.2022
На звільненій Харківщині зібрали 63 тіла окупантів: їх можуть обміняти на живих чи загиблих українських бійців

На частині Харківщини, яку вже звільнили від окупації, українські військові зібрали 63 тіла російських солдатів. Їх зможуть обміняти на живих чи загиблих українських бійців. Про це журналістам «hromadske» розповів капітан ЗСУ Антон Іванніков.

Іванніков розказав, що команда українських військових шукає та збирає тіла загиблих окупантів після виводення збройних сил росії. З Циркунів, Малої Рогані та Ольхівки зібрали 63 тіла — вони вже пройшли повний опис і зараз зберігаються в одному з рефрижераторів «Укрзалізниці» в Харкові.

«Далі їх будуть міняти на наших хлопців живих або на тіла наших хлопців. Управління військово-цивільного співробітництва Генштабу вирішує ці питання», — говорить Іванніков.

Команда військових лише збирає тіла загиблих росіян. Після цього працює створена військово-цивільною адміністрацією комісія, відповідно до постанови уряду №307. Комісія проводить огляд і описує тіла.

Слідчі беруть ДНК загиблих та вносять її в єдину базу, щоб можна було ідентифікувати цих людей, якщо хтось по них звернеться. Здебільшого ідентифікувати тіла неможливо в інший спосіб, крім як пробою ДНК.

«Є документи, написи на ременях або шеврони. Тіла здебільшого обгорілі, вони без голів, без кінцівок, буває таке, що є пів тіла», — зазначив капітан ЗСУ.

З-поміж 63 тіл вдалося ідентифікувати приблизно 15%. Здебільшого це росіяни.

«10-15 чоловіків — “Л/ДНР”. Також серед цих тіл є військовий льотчик, у якого були порізані стропи. Він катапультувався, але не зміг приземлитись, бо стропи парашута були зрізані їхніми ж збройними силами», — розповідає військовий.

За словами Іваннікова, тіла знаходять завдяки військовим, які ведуть активні бойові дії (вони вказують місця), а також завдяки мирним жителям. Військовий розповідає: буває, що тіла лежать у не закопаній могилі; буває, що загиблих знаходять просто на позиціях.

«Плануємо забрати ще 4 тіла — вони просто валяються на позиціях», — каже Іванніков. Також він розповів, що в Малій Рогані знайшли 5 спалених і закопаних тіл. «Самі своїх спалили», — пояснює військовий.

За його словами, загиблі переважно мали поранення від осколків та важкої артилерії, але одного разу в Малій Рогані виявили і російського військового, який сам застрелився: «Був відступ, він не захотів здаватися у полон».

Іванніков зауважує, що російські військові тіла своїх загиблих не забирають, тож це робота українських сил.

«Від цієї роботи залежить або життя наших військових, яких ми можемо обміняти, або повернення наших хлопців мертвих», — додав капітан.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: