На окупованій частині Харківщині фіксуються факти катувань — Синєгубов

14:56  |  14.07.2022
Люди стоять до останнього і не хочуть співпрацювати з окупантами - Синєгубов

Фото: kharkivoda.gov.ua

Близько 30% Харківської області наразі перебуває під окупацією російських військ. Про це Олег Синєгубов розповів в інтерв’ю «Укрінформ».

«У нас 30% області перебуває під окупацією. Із перших днів повномасштабної війни у нас окуповані Куп‘янський та Вовчанський райони. Також можемо говорити про Ізюмський район, де залишаються приблизно 20 тисяч людей», — розповів очільник ОВА.

На території Куп‘янського та Вовчанського районів, за словами Синєгубова, ворог намагається інтегрувати систему освіти під свою вертикаль. Це також стосується медицини й рятувальних служб.

«Ми чітко розуміємо, що підрозділи ДСНС, які залишилися там, відмовлялися працювати під прапорами ворога, хоча такі пропозиції лунали неодноразово. Вони сказали: або ми працюємо у своїй формі, під прапором України, або ми не працюємо зовсім. Так само екстрена медична допомога. Ті, хто залишився, працюють під українськими прапорами», —наголосив Синєгубов.

Голова ОВА також розповів, що в області зафіксували факти катувань людей російськими військовими, зокрема під час звільнення населених пунктів.

«Знаходили тіла людей і з контрольними пострілами в голову, і із зав‘язаними позаду руками. Щодо масовості зможемо остаточно зрозуміти, коли будемо звільняти наші території», — каже Синєгубов.

Також, за його словами, у Куп‘янську, на території одного з промислових підприємств, росіяни зробили «тюрму, фактично концтабір», де вони розміщують взятих під варту людей і проводять із ними «певні заходи для досягнення свого результату».

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: