На Харківщині працюють мобільні медичні команди

10:54  |  02.11.2022
На Харківщині працюють мобільні медичні команди

Фото: kharkivoda.gov.ua

У семи областях України, зокрема й у Харківській, запустили проєкт «Мобільні медичні команди». Лікарі їздять до сіл, консультують та обстежують хворих, безкоштовно надають ліки. На Харківщині в мобільних медичних командах працюють 4 сімейні лікарі, які вже побували в Мереф’янській, Борівській і Савинській громадах. Про це повідомили в Харківській ОВА.

Мета проєкту — допомогти людям, які не мають можливості добратися до лікарні, розповідають у громадській організації «Академія сімейної медицини України». Медики виїжджають у віддалені населені пункти.

Проводять консультації, вимірюють тиск, визначають рівень цукру в крові. Ба більше, за потреби надають безплатно необхідні медикаменти.

«Війна загострила наявні хвороби у населення і додала нові проблеми зі здоров’ям. Навантаження на первинну ланку, вочевидь, зросло як за рахунок переселенців, так і брак кадрів, тому діяльність мобільних команд актуальна як ніколи. Вже перші результати нашого проєкту показали гостру потребу людей з хронічними захворюваннями в мобільній допомозі сімейних лікарів», — розповідає членкиня «АСМУ» Ірина Волошина.

Мобільні команди зосереджені на таких недугах як обструктивне захворювання легенів, бронхіальна астма, гіпертонія, серцево-судинні захворювання, епілепсія, судоми та хвороби щитовидної залози.

Про заплановані візити жителів сіл повідомляють старости. Інформацію також поширюють на сторінках місцевих амбулаторій у соцмережах.

Проєкт втілюють за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: