На Харківщині наказувала вилучити з навчальних закладів українську літературу: судитимуть колаборантку, яка очолила відділ в окупаційній адміністрації

18:41  |  29.12.2022
На Харківщині наказувала вилучити з навчальних закладів українську літературу: судитимуть колаборантку, яка очолила відділ в окупаційній адміністрації

Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Ізюмською окружною прокуратурою Харківської області затверджено та направлено до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області обвинувальний акт щодо 45-річної жінки за фактами колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України, ч. 3 ст. 111-1 КК України). Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у м. Балаклія місцева мешканка добровільно погодилась працювати на окупаційну адміністрацію. Так, у травні вона обійняла посаду «начальника відділу освіти Балаклійського ТУ Ізюмського району Харківської області».

Колаборантка навіть уклала псевдотрудовий договір з так званим «головою тимчасової ВЦА м. Балаклія».

«Начальниця» виконувала цілу низку функцій: здійснювала керівництво діяльністю відділу, брала участь в нарадах керівників відділів окупаційної влади, видавала накази про прийняття працівників на роботу та укладала трудові договори з ними.

На проведених колективних нарадах колаборантка повідомляла підлеглим їй директорам навчальних закладів Балаклійської та Савинської ОТГ, що навчальний процес буде здійснюватись виключно російською мовою та за освітніми стандартами держави-агресора.

Крім того, «начальниця» видавала накази про прийняття директорів шкіл на роботу та модерувала процес направлення вчителів до міста Курськ рф для проходження перепідготовки за стандартами та програмами рф.

Окрім цього, псевдоосвітянка надавала вказівки підлеглим їй директорам навчальних закладів вилучити з бібліотек українську літературу та державну українську символіку. Від підлеглих вона вимагала комісійно складати та підписувати відповідні акти.

Досудове розслідування проводив СВ ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: