На Харківщині майже відновили ліцей, що постраждав від російських обстрілів (відео)

10:17  |  28.11.2022
На Харківщині майже відновили ліцей, що постраждав від російських обстрілів

Фото: kharkivoda.gov.ua

Харківський ліцей «Обдарованість» зазнав пошкоджень ще на початку повномасштабного вторгнення рф. Про це повідомили в Харківській ОВА.

Найбільших руйнувань зазнало овочесховище закладу, куди безпосередньо влучив ворожий снаряд. Також у ліцеї було пошкоджено уламками основний корпус, покрівлю спортивної зали та гуртожитку, вибиті вікна.

Харківський науковий ліцей-інтернат «Обдарованість» потрапив до переліку об’єктів, які відновлюються за кошти з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій у Харківській області.

«Основна функція і використання цих коштів – це відновлення і консервація об’єкту до опалювального сезону. Наразі об’єкт підключений до опалення, роботи – на завершальній стадії. Орієнтовна вартість цих робіт становить приблизно 8 млн грн», – повідомив директор Департаменту капітального будівництва ХОВА Сергій Жуков.

Також Сергій Жуков наголосив, що відновлення ліцею відбувалося доволі швидкими темпами. Розпорядження Уряду, згідно з яким фінансується цей об’єкт, вийшло наприкінці вересня. У найкоротші терміни було розроблено проєктно-кошторисну документацію і вже на початку жовтня розпочалися відновлювальні роботи.

«Загалом вже встановили приблизно 150 металопластикових вікон, вхідні двері, закінчуємо роботу з відкосами, – сказав головний інженер Сергій Базалєєв. – Найбільші пошкодження були в овочесховищі, оскільки там стався прямий приліт у плити перекриття. Тож зробили гідроізоляцію і нині овочесховище працює в звичайному режимі. А на пошкодженій покрівлі ліцею використали руберойд, що наплавляється».

До початку бойових дій у ліцеї навчалося 300 учнів з різних куточків Харківської області та сусідніх регіонів. Як зазначив директор навчального закладу Валерій Поливанний, це діти, які мають здібності до вивчення природничо-математичних дисциплін. Наразі навчання проходить у дистанційному режимі, як і в усіх освітніх закладах Харківщини.

«Протягом кінця лютого і березня цього року наш заклад кілька разів потрапляв під обстріли. Для того, щоб зберегти життя дітей, ми організували їх евакуацію від початку повномасштабного вторгнення рф. І, фактично, з першого дня приймали жителів району в наших укриттях. А також робили все, щоб зберегти майно закладу», – розповів Валерій Поливанний.

Окрім того, в ліцеї приймають жителів деокупованих територій. За останні місяці заклад став прихистком для понад 3000 осіб. Хтось перебував тут кілька днів, а хтось оселився й на більш тривалий термін.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: