Між Підвисоким та Гороховаткою на Харківщині окупанти влаштували полігон для військових тренувань

17:01  |  26.05.2022
Між Підвисоким та Гороховаткою на Харківщині окупанти влаштували полігон для військових тренувань

Фото: t.me/borova_gromada

Між Підвисоким та Гороховаткою окупанти влаштували полігон для військових тренувань. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

Окупаційну владу в Борівській громаді очолює російський комендант, якому допомагають місцеві колаборанти.

Бойові дії на території Борівщини наразі не ведуться, але в населених пунктах громади в різній кількості постійно перебувають російські військові. Крім того, велика кількість живої сили й техніки противника проходить через громаду транзитом.

Території Підвисочанського та Гороховатського старостинських округів окуповані з перших днів війни – рашисти зайшли сюди 26 лютого. У зв’язку з воєнними діями та окупацією місцеві фермери на цій території не змогли провести посівну кампанію. У багатьох знищена техніка і посівні матеріали, немає палива, поля обстріляні, на них є нерозірвані снаряди.

Люди живуть без електроенергії та зв’язку. Через село Підвисоке утворився своєрідний «торговий шлях» — люди з Ізюма масово їздять в Куп’янськ по продуктии, пальне та інші товари. Цю дорогу патрулює «поліція» так званої лнр.

Мобільного зв’язку та інтернету немає по всій території громади. У Боровій та деяких інших селах працюють продуктові магазини. В малих населених пунктах їх заміняє пересувна торгівля – підприємці привозять найнеобхідніші товари й продають з машин (так звані автолавки).

Найнеобхідніша продукція в громаді є, але завозиться вона з території росії та самопроголошених недореспублік і відрізняється низькою якістю. Хліб печуть у Боровій на потужностях харчосмакової фабрики, а також привозять зі Сватового та Старобільська. Великою проблемою залишається відсутність можливості перевести гроші в готівку.

«Повномасштабним вторгненням в Україну росія зупинила освітній процес на території Борівської громади і позбавила дітей можливості здобувати знання. З 24 лютого школи та дитячі садки на Борівщині жодного дня не працювали. Через відсутність мобільного зв’язку та інтернету навчання з елементами дистанційних технологій також було неможливим. Частина педагогів та дітей виїхала, але близько половини учасників освітнього процесу залишились на окупованій території. 2021-2022 навчальний рік у більшості шкіл громади за графіком завершується 31 травня, в опорній школі – 8 червня. Всі школярі офіційно будуть переведені до наступних класів. Для випускників 9 – 11-х класів виготовлені документи про здобуття середньої освіти, усунене дублювання у тих випадках, коли діти завершують навчання в інших освітніх закладах на вільних від окупації територіях. На жаль, у наших школярів цьогоріч не буде ні випускних вечорів, ні свята останнього дзвоника, а отримати документи про загальну середню освіту діти, які залишилися на окупованих територіях, зможуть лише після деокупації або виїхавши на території, підконтрольні українській владі. На такий випадок державою передбачена додаткова сесія проходження мультимедійного тесту, який цього року здають замість ЗНО випускники, що планують вступати до вищих навчальних закладів. Діти, які перебували на момент основної сесії під окупацією, зможуть здати цей тест пізніше», — йдеться в повідомленні Борівської селищної ради.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: