Медики Харківщини наголошують на необхідності вакцинації проти кору (відео)

18:27  |  16.03.2023
Медики Харківщини наголошують на необхідності вакцинації проти кору

Фото: kharkivoda.gov.ua

Від початку року в Україні почали реєструвати перші випадки захворювання на кір. У Харківській області наразі немає захворілих, проте небезпека залишається для невакцинованих від цього вірусу.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Максим Хаустов. Він нагадав, що кір – небезпечне вкрай заразне вірусне захворювання, що поширюється повітряно-крапельним шляхом дуже швидко.

Вірус кору здатний жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті.

«Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Двоетапна вакцинація проводиться дітям до 1 та 6 років. На Харківщині ми проводимо роз’яснювальну роботу із сімейними лікарями для того, щоб вони нагадували батькам про необхідність щеплення дітей від цієї хвороби» – сказав Максим Хаустов.

Також він зазначив, що всі пункти щеплення забезпечені вакциною КПК. Від початку 2023 року зроблено майже 3000 щеплень. На деокупованих територіях вакцина є у Великому Бурлуці, Липцях, Балаклії, Боровій, Ізюмі, Куп’янську та Печенігах.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: