Маргінали Борівської ОТГ, які прислужують окупантам, грабують своїх односельців

15:03  |  29.05.2022
В Борівській ОТГ на Харківщині окупанти забирають у місцевих мобільні телефони

У селах Борівської громади на Харківщині окупантам прислужують деякі місцеві мешканці з-поміж маргіналів. Окупанти надають їм зброю, певні повноваження та ілюзію влади, щоб контролювати місцеве населення. Користуючись цим, маргіналізовані елементи грабують хати своїх односельців, забирають автотранспортні засоби, хизуються викраденими речами та одягом та вдягають у них своїх дітей. Про це повідомили в Борівській селищній раді.

«Є інформація, що староста найбільшого за кількістю населення старостинського округу Борівської громади також пішла на співпрацю з окупантами. Ходить по домівках місцевих жителів разом з рашистами, веде перепис населення, допомагає російським військовим із розселенням у селі, надає інформацію про місцевих мешканців та навіть пиячить з окупантами. Нагадаємо, що в Україні за колабораціонізм передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на різний термін, аж до пожиттєвого», — повідомили в Борівській селищній раді.

Керує Борівською громадою російський військовий комендант, якому допомагають місцеві колаборанти.

Бойові дії на території Борівщини наразі не ведуться, але останніми днями борівчани чують звуки вибухів з боку Куп’янська, Лиману та інших населених пунктів, де точаться бої.

У деяких населених пунктах громади в різній кількості перебувають російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки противника спостерігається на сході та півдні громади у селах, які територіально наближені до Луганської й Донецької областей.

У Боровій, Підлимані, Новоплатонівці, Богуславці окупанти активно шукають працівників залізниці, хочуть відремонтувати новоплатонівський залізничний місток та відновити залізничне сполучення Куп’янськ – Святогірськ для своїх військових цілей.

Жителі Борівщини в умовах окупації залишаються без мобільного зв’язку та інтернету. У деяких населених пунктах досі немає електроенергії. Перевести гроші в готівку також неможливо.

Магазини та аптеки працюють. Поступово в обігу, наряду з гривнею, почали з’являтися російські рублі.

«Деяким жителям громади, які залишилися в окупації, вдається знайти сигнал мобільного зв’язку і додзвонитися до своїх родичів чи знайомих. На диво, зовсім різні люди у таких випадках говорять однаковими фразами: вони, як один, розповідають співрозмовникам, що вдома все добре, а буде ще краще, ніхто нікого не ображає, небезпеки немає, тож треба повертатися додому, відновлювати роботу і т.п. Водночас, є достовірна інформація, що насправді частина таких розмов відбувається в присутності російських військових; і насправді велика кількість людей хоче виїхати з окупації на території, підконтрольні українській владі та не полишає пошуків шляхів для евакуації. Усе це — одна із частин інформаційної війни, яку ведуть окупанти проти України», — йдеться в повідомленні селищної ради.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: