Латвія продовжить надавати військову допомогу Харкову

20:54  |  06.06.2022
Латвія продовжить надавати військову допомогу Харкову

Фото: city.kharkov.ua

Харківський міський голова Ігор Терехов 6 червня зустрівся із представниками Латвійської Республіки та Збройних Сил України. Зокрема, у зустрічі взяли участь парламентський секретар Міністерства оборони Латвії Байба Блодніеце та заступник міністра оборони України Ганна Маляр. Про це повідомили в пресслужбі Харківської міської ради.

Латвійська делегація відвідала Харків не лише з метою надання допомоги, а й запозичити воєнний досвід мегаполіса. Їх цікавило, як міській владі вдалося забезпечити життєдіяльність Харкова в умовах війни – налагодити роботу комунальних служб, надавати комплекс ЖКГ-послуг та робити все, щоб у городян було якнайменше незручностей.

Ігор Терехов описав ситуацію у Харкові. Він повідомив, що російський агресор продовжує цілеспрямовано руйнувати інфраструктуру міста. За його словами, найбільше постраждали райони на околицях — Північна Салтівка, П’ятихатки та «Горизонт».

Оскільки українські війська відтіснили ворога від міста, інтенсивність бомбардувань зменшилася, але обстріли не припинилися. Проте ситуація, за словами мера, — контрольована, а Харків – готовий оборонятися.

Терехов подякував за підтримку уряду України та міжнародним партнерам.

«Спільними зусиллями ми здобудемо нелегку перемогу у цій війні. Ми зацікавлені у тому, щоб у Харків йшли інвестиції. Ми відкриті та прозорі. Разом ми зробимо так, щоб Україна була європейською та квітучою країною», — наголосив міський голова.

Своєю чергою Байба Блодніеце зазначила, що під час Першої світової війни у ​​Харкові знайшли притулок понад 15 тис. латвійських біженців. За її словами, свого часу харків’яни стали надійними друзями для латишів, тож сьогодні вони допомагають українцям. Зокрема, Латвія надає військову та гуманітарну допомогу, але, крім того, вона бачить своїм завданням бути голосом України в Європі, щоб Україні допомагали сьогодні та думали над планом її відновлення після війни.

«Росію потрібно зупинити та вигнати з ваших територій, інакше нікому не буде спокою. Вони захочуть йти далі й не лише Україною, а й країнами Балтії, Польщею, і ми це чудово розуміємо і розуміли до 24 лютого», — підкреслила Байба Блодніеце.

Вона повідомила, що Латвія усвідомлює свою відповідальність та продовжить допомагати Україні та її мешканцям. Так, до Харкова вже привезли продукти та генератори, і ще один вантаж відправлять до Сєверодонецька.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: