Харківські лікарі надають допомогу постраждалим від російських обстрілів (відео)

12:21  |  09.07.2022
Харківські лікарі надають допомогу постраждалим від російських обстрілів

Фото: kharkivoda.gov.ua

Виконувач обов’язків директора медичного закладу Костянтин повідомив, що наразі один з пацієнтів, яких госпіталізували вчора, перебуває у важкому стані.

«Вчора було п’ятеро постраждалих, з них чотирьох доставили до нашої лікарні. У трьох пацієнтів поранення більш-менш легкі, вони перебувають у профільних відділеннях – у відділенні хірургії голови та шиї і в очному відділенні. Життю тим, які перебувають за межами відділення інтенсивної терапії, зараз нічого не загрожує. У нас ще є постраждалий доволі важкий. До того ж людина немолода, має супутню патологію», – зазначив в.о. директора медзакладу.

У постраждалих переважно мінно-вибухові травми. Один чоловік має ушкодження кінцівок.

«Права гомілка має дещо менші пошкодження. Учора було зроблене оперативне втручання з реставрації тканин, стабілізації кісткового пошкодження, декілька незначних пошкоджень є на обличчі. У інших пацієнтів є пошкодження м’яких тканин, які були оброблені фахівцями і зараз ці люди перебувають у профільних відділеннях», – розповів лікар.

Мешканець Немишлянського району Харкова Володимир постраждав внаслідок вчорашнього обстрілу. Тоді разом із дружиною він перебував на спортивному майданчику.

«Ми з дружиною були на вечірній прогулянці, вирішили нарвати жменьку вишень у нас на подвір’ї для компоту. Після того, як зібрали ягоди, сіли перепочити на лавці. Аж раптом вибух, я впав з лавки, побачив, що дружина отримала поранення в районі голови. Я хотів дізнатися, як вона, але не зміг – ноги були перебиті , потім викликали «швидку» і привезли сюди», — згадує Володимир.

За словами лікаря, крім поранених з Харкова, є також постраждалі, яких переводять з інших лікувальних закладів області.

«Найбільше сьогодні дістається Чугуївському району. Кожного дня «прильоти» і найважчих постраждалих везуть до нас. За вчора було госпіталізовано 3 особи. Є пошкодження щелепи, органів грудної клітини. Також в одного пацієнта спостерігається травматичний шок, з якого він поки ще до кінця не вийшов», – прокоментував в.о. директора медзакладу.

Тетяна, мешканка Черкаських Тишків, зазнала уламкових поранень 30 червня. Тоді снаряд влучив до будинку сусідів і в її димохід.

«Мене всю порізало уламками, тепер у мене нічого немає: ні дому, ні речей, нічого. На нашій вулиці 6 людей жило, інші вже давно виїхали. І в нас там не було ніяких військових об’єктів», – розповіла жінка.

Тетяна запевняє, що вже йде на одужання, але їй все ще важко говорити, вона має значні пошкодження спини, їй видалили нирки, підшлункову, відбиті деякі кістки, пошкоджений живіт та ноги.

Серед постраждалих є і медпрацівники. Наприклад, фельдшер Даніель 24 червня отримав поранення від обстрілу під час виконання службових обов’язків.

«Як тільки водій почав паркувати машину, я вже вийшов з сумкою до жінки хворого, яка нас зустрічала. Аж раптом почався обстріл і ми, як і треба за інструкцією, впали на землю. Потім відчув, що маю поранення стопи, уламок пройшов наскрізь. Після закінчення обстрілу я пішов на виклик, а також перевірив, чи не постраждали люди довкола. Поки водій латав колесо, я зробив собі перев’язку і ми вже тоді поїхали до лікарні, де мене власне і госпіталізували», – зауважив Даніель.

19-річний фельдшер додав, що вже хоче швидше повернутися до роботи, адже він має і надалі допомагати людям.

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Метки:

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: